Gastencolumn door H. Heijtmeijer, Haren 5 oktober 2009
Terwijl de muizen van huis waren (wat een timing!) en zichzelf beloonden met een scholreisje naar het Walhalla van onze democratie, Brussel, dacht Tom de kat, kom ik doe eens wat anders!. Ik denk eens “out-of-the-box” na en richt een eigen politieke partij op. Ze schreef dat groot op een bord en hing dat bij de voordeur.
Deze afgelopen week stond in Harendekrant een primeur, de geboorte van een echte Harense lokale partij. Als ik de poll op de site mag geloven heeft deze partij, weliswaar nog geen program, maar al wel de steun van meer dan 50% van de bevolking. Overigens wel een leuke naam “GezondVerstandHaren”. En daar heeft het nou juist aan ontbroken bij onze bestuurders de laatste tijd.
Als ik de reacties zo lees van de huidige politieke bestuurders, met oligarchische trekjes, dan volharden de meeste nog steeds in hun keuzes bij de verschillende dossiers van de laatste tijd. En juist daar denken de burgers van Haren anders over. Dat heeft de kat goed begrepen.
Vanzelfsprekend denken de muizen eerst aan de kaas. Deze kaas moet naar alle waarschijnlijkheid anders gedeeld worden. Meer partijen betekent inderdaad méér delen. Immers de gemeentelijke vergoeding, de verdiensten per maand per raadslid zijn een aangename aanvulling op het eigen huishoudbudget.
Bij terugkomst van hun schoolreisje waren de reacties van de verschillende kopstukken dan ook als eerste verbijsterend “wat staat er nou precies op dat bord”?. In tweede instantie was de reactie koeltjes. Variërend van het (PvdA) nogmaals stellen van haar eigen gelijk bij de verschillende dossiers en de oorzaak van de nieuwe partij heel gauw willen leggen bij een ander. De VVD accentueert het delen van de kaas en het CDA reageert teleurstellend dat geen aansluiting gezocht kan worden bij de eigen partij. De Groenlinks-muizen kunnen de tekst op het bordje nog steeds niet ontcijferen. Moe van het schoolreisje zijn deze direct naar hun eigen muizenholletje gekropen.
Aanstaande maart zullen de burgers spreken. Hopelijk krijgen de burgers van Haren meer waar voor hun geld. De nieuwe gemeenteraad wacht dan een grote en onaangename verrassing. De nieuwe gemeenteraadsleden, met alle nieuwe muizen zullen een lege voorraadkast aantreffen. Helemaal geen kaas meer om te delen!. Als eerste actie mag Tom van mij straks een nieuw tekstbordje op de voordeur van het nieuwe gemeentehuis ophangen. “Vanaf heden géén kaas meer in de muizenvallen”!. Wedden dat de muizen nu maken dat ze wegkomen?
Herman D. Heijtmeijer






Ik heb deze column nog eens gelezen! Wat een vooruitziende blik. Hoeveel muizen er al weg en hoeveel kaas is er nog over?