VVD: ‘Zie je nou wel!’
Het afgelopen weekend hebben de politieke fracties zich kennelijk beraden op de politieke actualiteit in Haren. Het was voor velen een verrassing dat het college de verplaatsing van de hockeyvelden terugdraaide. Dat smaakt naar meer!In die trant heeft het CDA eerder vandaag al gereageerd en de VVD doet er vanmiddag een schepje bovenop. In een reactie aan onze krant zegt men namelijk: “De VVD krijgt gelijk: daarom was de crisis nodig! Wij hebben door uit de coalitie te stappen blijkbaar de coalitiepartijen gedwongen tot meer realiteitszin. Dit blijkt uit het nieuwe coalitieakkoord. Kennelijk heeft de harde aanpak van de VVD de partijen in Haren wakker geschud en dat was nodig.”
Dat klinkt een tikje parmantig, maar ongelijk hebben de liberalen natuurlijk niet. Zij trokken immers de pleister met een ruk van de gevoelige huid, waardoor de wond in volle omvang is te aanschouwen. Nu staan de anderen klaar met zalfjes en poeders.
Nu het college in haar nieuwe coalitieakkoord heeft gezet dat de verplaatsing van de hockeyclub wordt teruggedraaid, rolt de VVD met haar ogen van verbazing. Men zegt: “Het accoord tussen GroenLinks, PvdA en CU bevatte voor de VVD een verrassing, maar toch ook weer niet, omdat tijdens de laatste raadsdiscussie over dit onderwerp niets wees op uitvoerbaarheid van de coalitieplannen op dit onderdeel: de hockey vereniging wordt niet verplaatst en blijft aan de Oosterweg. Cijfers en financiele onderbouwingen gaan ons in een raadsvoorstel bereiken: de noodzakelijke onderbouwing waar de VVD al deze tijd om heeft gevraagd kan nu blijkbaar wel gegeven worden. De discussie in de raadsvergadering van 23 februari kan een boeiende worden.”
En zo reageert de VVD, niet verhullend dat men zich ziet als de partij ziet die het dossier sportcomplexen in beweging kan krijgen. Maar men gaat nog wat verder, door het nieuwe gemeentehuis in een adem te noemen. Ook in dat project huivert de VVD voor de financiele gevolgen: “Zou nu ook voor de nieuwbouw van het Raadhuis en de ontwikkelingen op het Raadhuisplein een volledig financieel plaatje worden gepresenteerd?”
En zo heeft dan ook de VVD, na D66 en CDA, haar commentaar op het nieuwe coalitieakkoord openbaar gemaakt. Het gaat zoals te verwachten viel: De raad ruikt politiek bloed. Het dossier sportverplaatsingen is kennelijk nog te beinvloeden.
Op 23 februari in het theater Raadhuisplein 10. Aanvang: 20.00 uur.
Geen reacties