Nieuwe eigenaar De Harenaar van start
Het was voor het publiek even wennen toen het nieuws bekend werd. De patatterie ‘De Harenaar’ die pas in december werd geopend, gaat alweer over in andere handen. Veel mensen vragen zich af waarom de bedenker van dit concept, Joshua Camera, het nu al heeft verkocht. “Ik snap de vragen”, zegt de jonge ondernemer desgevraagd. “Maar zo gaat het nu eenmaal in het ondernemerschap. Je moet soms snel omschakelen, dat is de dynamiek die erbij hoort. Ik merkte dat ik mij liever wilde concentreren op mijn echte passie: de ijssalon. Dan kun je langer treuzelen, maar dat is niet goed.” Joshua heeft twee maanden geleden her en der laten doorschemeren dat zijn zaak te koop was. Dat berichtje kwam terecht bij Nick Postema (1989) en zijn ouders.
Nick Postema heeft geleerd voor accountant en werkt bij een kantoor waar hij ondernemers moet bijstaan. Mooi werk, maar hij vond dat hij zelf eigenlijk nog niet genoeg wist van het ondernemerschap. “Het lijkt me dus heel boeiend om zelf te ervaren hoe het is om een eigen zaak te hebben”, zegt hij. “Ik wil de valkuilen zelf ontdekken. Daarom ga ik me nu inzetten om hier een heel mooi bedrijf van te maken, waarin ik mijn eigen visie kwijt kan.”
Veranderen
De nieuwe eigenaar is gecharmeerd van het concept, dat door Joshua is neergezet. Maar hij wil het nu wél verder gaan ontwikkelen. “Ik vind, dat er nog te weinig mensen komen voor een bakje koffie of even gezelligheid. Dat vind ik jammer, ik wil hier een ontmoetingsplaats van maken. Ook voor mensen die geen eten komen ophalen.” Hij wil voorlopig voortgaan op de weg, die Joshua is ingeslagen en pas over enige tijd enige veranderingen gaan doorvoeren. Nick wordt bij zijn nieuwe bedrijf ondersteund door zijn ouders Ingrid en Bertil, die werkzaam zijn in geheel andere branches.
Joshua Camera is per 2 april niet langer de eigenaar van De Harenaar en is alweer druk bezig met het uitwerken van nieuwe ‘ijsconcepten’. Hij lacht breeduit: “Daar hoor je nog wel van”, zegt hij met een veelbetekenende knippoog.
14 reacties