PvdA wil blijven zwemmen en schaatsen
De PvdA-fractie van de Harense gemeenteraad zegt zich sterk te maken voor het behoud van een zwembad in Haren. Het voortbestaan van het zwembad staat op zichzelf niet ter discussie, maar door externe omstandigheden heeft de gemeente de privatisering van het complex Scharlakenhof teruggedraaid en wordt derhalve weer roerganger van een zwemvoorziening. Ton Sprenger zegt namens PvdA: “De PvdA wil het zwembad Scharlakenhof in enige vorm open houden. Dat kan in een andere vorm zijn dan nu het geval is. Door combinaties met zorg en onderwijs is misschien minder geld nodig dan gedacht wordt. De PvdA vindt het een belangrijke voorziening voor de leefbaarheid in de gemeente Haren en wil graag in overleg treden met gebruikers van het zwembad zodat zij ook mee kunnen denken over nieuwe vormen.”

Ton Sprenger van de PvdA: "Zwembad behouden, desnoods in aangepaste vorm."
A.s. maandagavond 27 juni zullen de fractie hun licht laten schijnen over de bezuinigingsdilemma’s in Haren en wellicht zal daar het zwembad ook weer aan de orde worden gesteld. De PvdA laat overigens tegelijk weten ook een voorstander te zijn van een natuurijsbaan in Haren, maar dat hoeft wat hen betreft geen 400-baan te zijn. Het moet vooral een voorziening zijn voor recreatief schaatsen.
Fractievoorzitter Pieter Terpstra van VVD reageert op de uitspraken van Sprenger: “Zonder dat we weten wat het kost nu al een standpunt innnemen over het zwembad en de ijsbaan is niet nodig. Voor de VVD-fractie sowieso te vroeg. Het college van B&W geeft de voorzet bij de begroting. De uitkomsten van de burgerenquete zijn nog niet bekend. Op deze manier selectief aangeven wat wel of wat niet kan wel, draagt zeker niet bij aan een goede afweging van wat de burgers willen.”
3 reacties