De krant die je leest van A tot Z
Maandag 27 Juli, 2026
Deze post is bekeken 155 keer.

vrijdag 03 februari 2012

Nieuws:

Veel culturele activiteiten zaterdag tijdens Winterfestival

Door: Redactie

Muziek uit het Oosten, Uitgelezen boeken en Knip- en plakwerk. Een greep uit de activiteiten tijdens het Winterfestival. Het wordt een veelzijdige dag, zaterdag 4 februari, in Haren. ’s Ochtends, ’s middags en ’s avonds staat de dag in het teken van het eerder genoemde Winterfestival Haren.

PROGRAMMA ZATERDAG 4 FEBRUARI

Tussen tien en één uur doet de Bibliotheek Haren alle ‘uitgelezen’ boeken in de verkoop. In het kader van de algemene krapte een mooie gelegenheid om tegen bodemprijzen allerhande leesvoer en literatuur te verwerven.

Om half twee begint in ’t Clockhuys een instuif voor iedereen die met herbruikbaar materiaal de mooiste dingen wil maken. Onder leiding van docente handvaardigheid Fenneke Kiewiet vindt het knip- en plakwerk nu eens niet digitaal plaats, maar kan er naar hartenlust in het echt aan handenarbeid gedaan worden. De gratis toegankelijke instuif duurt tot vier uur.

Tegelijkertijd is in de oude hal van ’t Clockhuys de expositie ‘Objet Trouvé’ te zien met vergelijkbaar werk van de leerlingen van het Zernike College. Die hebben de afgelopen week onder leiding van hun docenten Pete Silverstein en Ingeborg Abrahamse fraai werk vervaardigd.

’s Avonds om acht uur begint de voorstelling ‘Muziek en Dans uit het Oosten’ van het ensemble Steppe & Puszta. Leden van het zigeunerorkest Zwarte Ogen en de Transsylvaanse groep Csókolomsmeedden een muzikale band. De combinatie brengt oude muziek uit oosterse culturen tot nieuw leven. Haar concerten tonen een breed spectrum van eeuwenoude volksmelodieën uit het grensgebied van West-Azië en Oost- Europa. De groep biedt een betoverend schouwspel met sluierdansen op spontane muziek-improvisaties en Griekse ritmen. Steppe&Puszta bestaat uit Anti von Klewitz – viool en zang, Faiz Guseinov – viool, Petra Hari – sluierdans, Sander Hoving – kontra (Transsylvaanse akkoordviool), Eduard Brons – piano, Bert van Erk – contrabas en Arpad – speciale effecten.

 

Het Winterfestival Haren is een initiatief van de Culturele Raad Haren. In tijden van krapte is het nuttig de handen ineen te slaan. Het vijf dagen durende festival wordt op zondag 5 februari afgesloten met een Dorpskerkconcert (13.30 uur) en de Dickenslezing in ’t Clockhuys (15.15 uur).

Het gehele festivalprogramma is onder meer te vinden op www.clockhuys.com. Voor de meeste activiteiten wordt entree geheven. Een festivalkaart geeft korting of gratis toegang.

Dankzij het Winterfestival kan men zaterdag deze muzikanten horen spelen in Haren: Steppe & Puszta

 

1 reactie

Leo zegt:

Foto oogt meer zomers dan winters… 😉

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.