De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 25 Juli, 2026
Deze post is bekeken 153 keer.

donderdag 29 maart 2012

Nieuws:

Uitspraak kort geding: Personeel zwembad niet naar gemeente

Door: Redactie

Vandaag heeft de rechtbank Groningen uitspraak gedaan in het kort geding, dat was aangespannen door twee vakbonden tegen de gemeente Haren. De gemeente zou het personeel van zwembad Scharlakenhof te Haren moeten overnemen nadat men het huurcontract met exploitant Optisport had opgezegd per 1 februari.  De rechter meent dat er geen sprake is van ‘overgang onderneming’  zoals bedoeld in artikel 7.662 van het burgerlijk wetboek.

Optisport had haar personeel gedumpt bij de gemeente, omdat men meende dat die het bedrijf had voortgezet. Nu het personeel dus in dienst is gebleven van de BV van Optisport (Zwembad Haren BV) moet die dus het salaris betalen. Echter, Optisport liet de BV op 6 maart failliet gaan, zodat nu door de curator een uitkering van het UWV aangevraagd gaat worden voor de gedupeerde medewerkers.

Onder de streep blijft het, ook voor sommige personeelsleden, een bizarre zaak. Zij vinden dat Optisport erin is geslaagd hen op een snelle manier aan de kant te zetten zonder kosten.

2 reacties

Han Witvoet zegt:

Het is triest dat er zo kan worden gesold met personeel.Spijtig ook dat de gemeente zich het lot van de werknemers totaal niet heeft aangetrokken.Dit zou nog steeds kunnen door een beperkt aanvullend sociaal statuut inhoud te geven.

Sportfondsen herhaalt haar bereidheid de ontslagen personeelsleden een baan te willen aanbieden als de gemeente zou besluiten het zwembad voor een nieuwe exploitatieperiode weer open te stellen en daarvoor ook de noodzakelijke ondersteunende financiele ruimte biedt.Dat doen andere gemeenten ook!
Die zien het als verantwoordelijkheid maatschappelijke taken als leren zwemmen mogelijk te maken.

Als sinds 1923 stimuleert Sportfondsen zwemmen in Nederland .Momenteel werken meer dan 75 gemeenten samen met de Sportfondsen Groep en delen mee in de voordelen die zo een samenwerkingsverband met zich meebrengt.

Binnen de groep worden jaarlijks 100.000 zwemdiplomas uitgegeven en komen er 25 miljoen bezoekers bij de aangesloten accommodaties werken aan hun gezondheid!

Wij begrijpen niet waarom de verdere Harense besluitvorming over het zwembad moet duren tot de zomer?
Is er nog wel wil het schip weer los te trekken?

fen zegt:

@ han witvoet.
Ik zou heel graag voor jullie willen werken en met mij alle collega’s van het scharlakenhof. vooralsnog lijkt het er niet op dat jullie een voet tussen de deur krijgen bij de gemeente haren. jammer, gemiste kans. het bestuur van haren is niet zo besluitvaardig helaas….

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.