De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 24 Juli, 2026
Deze post is bekeken 110 keer.

zaterdag 14 april 2012

Nieuws:

Staatssecretaris liet verstek gaan in Haren

Door: Redactie

Fred Slijkerman (CDA Haren) was teleurgesteld dat staatssecretaris Henk Bleker gisteravond niet meer naar Haren kon komen. Het was de tweede keer dat op de komst van Bleker geen zegen rustte. Maar het werd in Astoria toch een waardevolle avond, aldus Slijkerman.

Henk Bleker kon niet meer naar Haren komen.

Hoe ging dat gisteren en wanneer wist men dat Bleker niet kwam? Fred Slijkerman: “Om 17.00 uur belde het ministerie van Landbouw mij, dat door het uitlopen van de de besprekingen over de Hedwigepolder staatssecretaris Bleker tot zijn spijt geen kans meer zag nog naar Haren te komen, wat hij wel had gehoopt. Dit was uiteraard voor veel van de meer dan honderd aangemelden een teleurstelling. Besloten werd het Politiek Café te laten doorgaan met de tweede spreker van het Politiek Café, Wilfred Alblas regiodirecteur van Natuurmonumenten in Groningen, Friesland en Drenthe, en hem de gelegenheid te geven zijn reactie op het Natuurakkoord te geven.”

“Met onze instemming heeft hij het Politiek Café geopend met een boeiende beamerpresentatie van de landschappen en van de flora en fauna, waarin schitterende foto’s werden getoond. Daarna heeft hij zijn bezwaren tegen het Natuurakkoord van de regering en de Tweede Kamer op een voortreffelijke wijze naar voren gebracht op een wijze, waaraan de parlementariërs en de statenleden van de oppositie een voorbeeld kunnen nemen. De vragen van de aanwezigen hebben geleid tot een stevig debat. Met name werd gevraagd, waarom een duur project als de geluidswal langs de A27 bij Spier niet enkele jaren had kunnen worden uitgesteld, wat een enorme besparing had kunnen opleveren. Ongeveer 60 personen van verschillende politieke partijen en ook een aantal partijlozen waren aanwezig, die zeiden geen spijt te hebben gehad te zijn gebleven.”

Henk Bleker verscheen gisteren wél in Pauw en Witteman, dat vanuit Amsterdam wordt uitgezonden vanaf 23.00 uur.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.