De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 24 Juli, 2026
Deze post is bekeken 141 keer.

maandag 16 april 2012

Nieuws:

Peiling over gemeenteberichten

Door: Redactie

De gemeente gaat binnenkort stoppen met het plaatsen van paginagrote advertenties bij onze collega’s van  het Harener Weekblad. Een enquête onder burgers leverde dit plan als  bezuinigingsadvies op. Wat vindt u?

Behoren berichten over vergunningen, bestemmingsplannen en andere gemeentelijke zaken iedere week gewoon in de krant te staan? Of vindt u het ook best als u voor die berichten iedere week naar de website van de gemeente Haren moet gaan? Kortom, goed plan of slecht plan? Geef anoniem uw antwoord links op deze pagina en u ziet direct hoe anderen erover denken. Dank u.

Deze poll start 16 april 23.45 uur.

6 reacties

Harm Jan Verweij zegt:

Ik vraag me af of of dit wettelijk wel kan. Misschien is de wet inmiddels veranderd maar vroeger was het zo dat vergunningsplichtige initiatieven in het kader van de wet op de Ruimtelijke Ordening verplicht in een huis-aan-huisblad gepubliceerd moesten worden om belanghebbenden in staat te stellen bezwaar aan te tekenen binnen de termijnen van de betreffende procedure. Ik kan momenteel geen relevante informatie over eventuele wijzigingen van de wet op dit punt op het internet vinden. Op zich is het geen gek idee natuurlijk, uitsluitend nog publicatie op de gemeentelijke website, ware het niet dat vooral oudere mensen vaak geen computer hebben, laat staan ermee om kunnen gaan. Deze mensen zouden dan buitengesloten worden van gemeentelijke informatievoorziening. Eventueel zouden die dan een gemeentelijke nieuwsbrief via de post kunnen ontvangen maar dan vervliegt de gewenste bezuiniging waarschijnlijk al weer.

Flip zegt:

Stemmingmakerij, dames en heren. Wettelijk is de gemeente verplicht de bekendmakingen te doen, en dat kan prima via de website, dat heeft zelfs allerlei voordelen – ke kunt je bijvoorbeeld bij verschillende gemeentes (zie Hoogezand-Sappemeer) abonneren op de bekendmakingen in jouw buurt. Je krijgt dan per e-mail alle aanvragen voor kap- en bouwvergunningen binnen het postcodegebied dat jij hebt aangegeven. Hardstikke handig dus.
De kostenpost van het publiceren in de krant is groot voor de gemeente, en voor de krant betekent het stopzetten inkomstenverlies, maar het staat de krant vervolgens vrij die gegevens gewoon alsnog in de krant te publiceren, dus waar hebben we het over?

Visionair zegt:

Helemaal eens met Flip, maar nou wonen we in een wat vergrijsde gemeente waar niet iedereen beschikt over een pc dus hoe bereikt de gemeente nu die mensen?

Theo zegt:

Vroeger (ca 50 jaar geleden) bezorgde ik het Harener Weekblad, nu nog … Iedereen greep de krant zo ongeveer uit je handen door hun onafhankelijkheid en de pure manier van berichtgeving. Er waren toen geen columnisten a la onze voormalige wethouder. Het was toen echt een blad voor elke Harenaar, met alle berichten, juist ook van de gemeente, zonder inhoudelijk commentaar. Wat ik nu bezorg is een blaadje, ingesnoerd door de Gezinsbode, op donderdag … dat gaat vaak direkt naar het oud-papier op vrijdag en zaterdag op de Beatrixlaan …. Beter is het systeem van Hoogezand dat Flip noemde om gemeenteberichten wereldkundig te maken, en voor de wat oudere mensen zonder PC is een eigen, korte, gedrukte versie van de gemeenteberichten vast wel bij heel veel winkels/bejaardentehuizen gratis verkrijgbaar … Als bezorger van het gemeentenieuws op donderdag denk ik dat de gemeente moet beseffen dat men niet meer uitkijkt naar dat blaadje waar eigenlijk niks instaat … Tja vroeger was alles beter 🙂

Flip zegt:

Wat interessant is – in Hoogezand-Sappemeer heb je, net als in Haren, twee dorpskranten – de ene heeft (nog dit jaar) een contract met de gemeente om de gemeentelijke mededelingen in de krant te plaatsen. Kost de gemeente dus geld. Het andere krantje plaatst dezelfde informatie ook, puur omdat ze vermoeden dat hun lezers daar behoefte aan hebben, dus zonder dat de gemeente daarvoor betaalt. Kortom: als de krant (Haren de Krant of die andere…) denkt dat ze daar een ouder lezerspubliek mee kunnen binden kunnen ze slim deze info oppikken en publiceren. Iedereen blij – gemeente, oudere lezers, krant. Het gaat om openbare informatie waarvan de gemeente alleen maar blij kan zijn als ze breed gepubliceerd wordt.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.