De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 24 Juli, 2026
Deze post is bekeken 103 keer.

dinsdag 17 april 2012

Nieuws:

Begin mei buigt college zich over reddingsplan Scharlakenhof

Door: Redactie

Het reddeingsplan van zwembad Scharlakenhof ligt al sinds begin april bij de gemeente Haren, maar is tot nu toe alleen nog ambtelijk bekeken en besproken met de initiatiefnemers. Dat zegt wethouder Theo Sieling in antwoord op vragen van deze krant. “Ik ken de inhoud van het plan nog niet”.

Mede-indiener van het plan, Joep van Ommeren van Kring Drinthe van de KNZB, had vorige week tegen Haren de Krant verteld dat het plan de kansen op een doorstart van het zwembad vergroten. Wél blijft er een gemeentelijke bijdrage noodzakelijk om exploitatietekorten te dekken. Hoeveel geld nodig is wilde Van Ommeren niet zeggen. Het zwembad zou worden bestierd door een stichting waar naast enkele betaalde krachten vooral vrijwilligers zullen werken. In Franeker draait dit concept al ruim een half jaar.

Theo Sieling zegt dat begin mei het college zich gaat buigen over het plan om de haalbaarheid te bespreken. Naar verwachting zal het reddingsplan in mei of juni aan de raad worden gepresenteerd. 

3 reacties

Mariska Sloot zegt:

Dit is gek! In de motie (dus de opdracht!) aan het college staat dat de raad vóór 1 mei moet worden geinformeerd. De raad heeft nog geen enkel signaal, behalve uit dit medium dan, van de wethouder gekregen dat het later dan die datum zal worden. Vooralsnog moeten we er dus gewoon vanuit gaan dat de raad de plannen gewoon voor 1 mei zal krijgen.

Note redactie: Enige nuancering is hier op zijn plaats. De wethouder heeft ons gezegd dat hij verwacht dat het college begin mei naar buiten kan treden met het plan, voorzien van een ambtelijk advies. Deze nuancering had wellicht beter in het bericht moeten worden opgeschreven, waarvoor excuses. Overigens leiden wij uit de mededelingen van de wethouder af dat inderdaad vóór 1 mei niet inhoudelijke gecommuniceerd zal kunnen worden over het reddingsplan.

Maup zegt:

De heer van Ommeren kennende…. reken maar dat de raad de stukken op tijd heeft. Van Ommeren gaat de stukken zelf brengen, al is het met de taxi!

LuukdJ zegt:

Begin mei is geweest, waar blijft het plan???????????

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.