De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 21 Juli, 2026
Deze post is bekeken 174 keer.

maandag 14 mei 2012

Nieuws:

Team Sint Nicolaasschool wint Outdoor Survival Appèlbergen

Door: Redactie

Afgelopen donderdag 10 kei heeft de vakgroep lichamelijke opvoeding van de gemeente Haren in Appelbergen in Glimmen voor het eerst een outdoor activiteit georganiseerd. Voor de jaargroepen 8 van alle basisscholen in Haren was er een parcours van 3,5 kilometer uitgezet, waarbij onderweg 8 groepsopdrachten moesten worden uitgevoerd. De start en finish waren bij het paviljoen.

De onderdelen waren: elkaar door het gat dragen, touwbrug lopen, ATB route fietsen, krattenparcours, boomstamtillen, tankrol, trektapijt en brugbouwen. Hans Wolthuis namens de organisatie: “We denken dat deze “survivaltocht” een blijvend onderdeel zal zijn in ons jaarlijks sportaanbod aan de basisschooljeugd. Het was donderdag erg slecht weer. De regen kwam met bakken uit de hemel. Toch hebben we gemeend de dag te moeten starten. Als snel bleek dat de kinderen het geweldig vonden. Ze schminkten zich met modder, de broeken waren bruin tot an de knieën en de kleren waren doornat. Pas vanaf de middag werd het weer iets beter. De laatste groepen hadden het dan ook iets eenvoudiger.
Van elke ploeg is de totaaltijd genoteerd. De snelste ploeg was team 5 van de Nicolaasschool, in 35.10 minuten. Team 4 van de Wissel was tweede in 35.45 minuten. Derde is geworden team 7 van de Borg in de tijd van 36.23 minuten. En natuurlijk waren de prestaties van alle andere 40 teams fantastisch.”

 

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.