De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 3 Juli, 2026
Deze post is bekeken 208 keer.

maandag 02 juli 2012

Nieuws:

Positief: Trainingen ‘positief zelfbeeld’ en meer voor jongeren

Door: Redactie

In het najaar van 2012 zal vanuit het CJG Haren (Centrum Jeugd en gezin aan de Mellenssteeg) een sociale vaardigheidstraining worden aangeboden aan jongeren. Het doel van deze training is dat jongeren een positief zelfbeeld ontwikkelen en zich daardoor prettiger gaan voelen.

 

De training is bedoeld voor jongeren die:

–                   worden geplaagd of gepest

–                  geen vrienden of sterk wisselende vriendschappen hebben

–                  gauw anderen de schuld geven van iets

–                  een negatief zelfbeeld hebben

–                  zichzelf overschreeuwen of voortdurend opscheppen

–                  niet of nauwelijks worden uitgenodigd op feestjes

–                  zelden of nooit initiatief nemen tot contact

–                  gemakkelijk over zich heen laten lopen

–                  vaak ruzie hebben.

 

Om contacten op te kunnen bouwen is het van belang goed te kunnen communiceren en te leren opkomen voor jezelf. Jongeren die er niet (goed) in slagen om contact te maken, hebben meer moeite om een positief zelfbeeld en daarmee volwassen gedrag te ontwikkelen.

 

In de training worden jongeren, via spelvormen en opdrachten, zich meer bewust van het eigen gedrag en de effecten daarvan op anderen. Ze leren voor zichzelf op te komen en hoe ze op een prettige manier kunnen omgaan met anderen.

Daarnaast leren zij eigen emoties en grenzen beter kennen en zodanig te uiten dat het een positief effect heeft in contact met anderen.

 

De training bestaat uit 8-10 bijeenkomsten van anderhalf uur.

Per training kunnen maximaal 10 jongeren deelnemen. In de groep zitten zowel jongens als meiden.

De training is wekelijks op een doordeweekse avond en wordt gegeven in Haren door een jongerenwerker van Torion en een maatschappelijk werker van Noordermaat.

 

Precieze informatie over inhoud, cursusdagen en accommodatie zal eind augustus/begin september beschikbaar zijn. Zie hiervoor in ieder geval zie www.cjg.haren.nl of verzoek het CJG om toezending van deze informatie.

 

 

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.