De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 2 Juli, 2026
Deze post is bekeken 131 keer.

dinsdag 17 juli 2012

Nieuws:

Zero tolerance parkeerbeleid centrum Haren: nodig maar wel irritant

Door: Redactie

Wie zich niet houdt aan de parkeerregels in Haren moet betalen. Wie buiten een parkeervak wordt betrapt betaalt 85,00 plus 6,00 administratiekosten. De pakkans is in Haren vrijwel 100%, omdat er twee fulltime parkeerwachten werkzaam zijn als BOA. Die vertrekken dagelijks vanuit het politiebureau aan de Vondellaan en bestrijken de wijken rond het centrum en het centrum zelf. Gisteren was het weer raak. Een bouwmedewerker uit de Noordoostpolder zette zijn voertuig naast de rijbaan bij het restaurant waar druk wordt verbouwd. Enkele minuten later trof hij een bon op zijn ruit aan. Op het terras van Intermezzo zagen gasten het gebeuren. Er werd schande gesproken van zoveel ‘zero tolerance’.

Klaas Houter met de bon des aanstoots.....hij was alleen even binnen om te vragen waar hij mocht parkeren omdat hij materialen nodig had voor zijn klus. Hij bouwt mee aan het nieuwe interieur van King Wah, dat straks Yugo gaat heten.

Slachtoffer is Klaas Houter uit Ens. Hij kookte van binnen, maar hield zich rustig, zegt hij. “Ik kwam net aan na een uur rijden. Ik ben naar binnen gegaan om kennis te maken met de eigenaar en om te vragen waar ik mijn auto mocht parkeren. In minder dan drie minuten kwam ik buiten. Toen was de bon al geschreven. En het gekke is dat de andere auto’s van de aannemer geen bekeuring kregen.” Eigenaar Jamie Leung van King Wah schudt haar hoofd. “Ik heb ook al twee bekeuringen gehad. Hier is niets tegen te beginnen. Op het politiebureau heb ik geprobeerd uit te leggen waarom ik fout moest parkeren, maar ik kreeg simpel te horen: u stond fout.”

Klaas Houter is een uurtje later weer gekalmeerd. Hij ziet de humor er wel van in dat de krant hem komt vragen wat er was gebeurd. “Mijn baas zal het leuk vinden dat hij dan tenminste op de website van de krant nog een beetje reclame mag maken voor zijn bedrijf. Het kost hem 91,00.” Het parkeerbeleid in Haren is volgens de gemeente zo streng omdat burgers zich ergeren aan wildparkeren in het centrum. Het is een feit, als er schots en scheef wordt geparkeerd en er wordt niet opgetreden wordt er ook gemopperd. Als er wél wordt opgetreden wekt dat ook ergernis op. Waarschijnlijk omdat er situaties zijn, zoals hier beschreven, dat de redelijkheid ver te zoeken is.

28 reacties

bart zegt:

Het is gewoon wachten ’tot de bom een keertje barst’ en er een parkeerbeambte aangevallen wordt; pure uitlokking is dit!

Annet zegt:

Alles best maar waar zijn deze 2 parkeerwachten op vrijdagmiddag t.h.v de theekransjes en de warenmarkt? Zie nog steeds selectief beleid!

dennis zegt:

en hij krijgt hier een boete voor, ene kant begrijpelijk en aan de andere kant echt belachelijk , maar hoe kan het dat er voor de kruidvat /blokker altijd auto’s staan die geen boete krijgen, dat vind ik erger dan dit. pak eens die auto’s aan

meike zegt:

Laten ze dat zero tolerance beleid dan ook eens voor de kruidvat/kerk en ijscokraam aanpakken.
De mensen die hard werken voor hun geld worden als melkkoe voor de gemeente gebruikt, waardeloos !

Jeroen zegt:

Strenger controleren vind ik prima, vooral om de ‘dikke’ auto’s die maar lukraak voor het terras van intermezzo e.d. worden geparkeerd, daar erger ik mij mateloos aan. Erger vind ik het verkeerd parkeren op de invalide plaatsen om snel even een boodschap te halen bijvoorbeeld. Laat ze daar maar flink bonnen uitdelen.

Helaas dat sommige bouwmedewerkers hier ook de dupe van zijn.

Erik zegt:

Hij heeft pech niet bij de gemeente te werken, dan worden deze bekeuringen toch verscheurd, zo las ik eerder???

Buurtbewoner zegt:

Ik parkeer al jaren mijn BMW X5 overal waar ik wil. Als ik een print krijg betaal ik die graag, lach ik om. Wat ik een vervelende tendens vindt is dat je tegenwoordig geen grote auto meer mag rijden en dat er van die mensen zijn die met afgunst naar je kijken. Wat is er toch een vreemde tweedeling in de maatschappij gaande.

ikke zegt:

Ach, beste Buurtbewoner de tweedeling is denk ik gerelateerd aan het feit dat voor mij die bekeuring mijn boodschappengeld voor een week is en voor u blijkbaar niet. Ik parkeer liever niet in het dorp ga wel op de fiets, die mag je nog wel overal gratis parkeren.

Elleke zegt:

Wat een walgelijke opmerking van Buurtbewoner,eigenaar van de BMW X5, houdt ws meer van zijn BMW dan van zijn partner, mocht hij die hebben…….
Misschien een idee voor de BOA’s om alleen auto’s als BMW, Audi, Jaguar etc. te bekeuren, die hebben geld zat zo te lezen.

Het Geweten zegt:

In Haren vinden ze parkeer bonnetjes schrijven nu eenmaal belangrijker dan inbraken voorkomen op steenworp afstand van het politiebureau. Dit geval is een absolute schande temeer dat het slot van het liedje is dat een ondernemer die in deze tijd vooruitgang wil boeken weer flink dwars wordt gezeten door een kwalijk verkeerd prioriteiten beleid van de plaatselijke overheid. Dat zal ambtenaren overigens een worst zijn die maken alleen maar een zak geld op die anderen voor hun verdiend hebben.

Het Geweten zegt:

En als die zak geld nu zou worden ingezet voor de vooruitgang dan zou ik er vrede mee hebben, nu dus niet.

max zegt:

Als de politie geld wil verdienen dan moeten ze aan de Mellenssteeg/Boterbloemweg zijn, staan zeker 8-10 auto s in de berm, dat mag ook niet

Het Geweten zegt:

O ja nog even over die BMW X5, een echte winnaars auto proficiat, gefeliciteerd, goed gedaan, zeker het feit dat U parkeer bonnen met een lachend gezicht betaald, een echte winnaar kan dan. 1 ding, waar winnaars zijn, moet U zich er ter degen van bewust zijn dat er ook verliezers zijn. Misschien wel verliezers die liever kiezen voor een zuiver geweten dan voor een BMW X5 en dan ook nog afgunst verwijten, laat me niet lachen……………….

Harm Jan Verweij zegt:

Wat een merkwaardige vorm van verslaggeving is dit! Het gaat om de dorpskom van Haren, een plek met een zeldzaam grote dichtheid aan legale parkeerplaatsen en het gaat om een mevrouw die al twee keer als foutparkeerder in de fout is gegaan. Voor de renovatie van haar restaurant komt er iemand uit Ens en die stelt ze niet op de hoogte van de parkeerregels in Haren en ook hij gaat op de bon.

Deze schreeuwt vervolgens moord en brand over het onrecht wat hem is aangedaan en beroept zich op het door hem bedachte minder-dan-drie-minuten criterium, want zolang mag foutparkeren, vindt hij blijkbaar zelf. De verslaggever van deze site geeft hem alle ruimte zijn beklag te doen om er vervolgens een peiling aan vast te koppelen of het zero tolerance beleid niet te ver doorschiet.

Voor de duidelijkheid: voor elke overtreding geldt een zero tolerance beleid, ook voor parkeerovertredingen en dat is maar goed ook. Ik vraag me alleen af wat het vervolg wordt op dit bericht. Worden we straks geconfronteerd met een winkeldief die zich tekort gedaan voelt omdat die een forse boete heeft gekregen terwijl hij slechts voor minder dan 10 euro gestolen had? Of een zich miskend voelende potloodventer die een paar honderd euro moet betalen terwijl zijn geslachtsdeel hooguit 10 seconden zichtbaar kan zijn geweest?

Tenslotte, ik hoop dat de verontwaardigde man uit Ens zijn boete niet betaalt. Zo’n boete is immers een afkoopsom voor rechtsvervolging. De situatie komt dan gewoon voor de rechter. Laat die maar over de situatie oordelen, niet de lezers van Haren de Krant.

Siebolt zegt:

Je krijgt een bekeuring van 85,00 euro als je buiten de vakken parkeert? Ook als je keuring binnen de vakken parkeerd en ff aan het lossen bent. Tijdens het organiseren van de spinning marathon was ik de auto even aan het lossen terwijl ik bezig was kwam er zo’n onbeschofte parkeerwachter bonnetje schrijven en kreeg de tekst mee als je binnen een minuut niet weg bent dan verdubbel ik de boete. Probeerde een normaal gesprek met de parkeerwachter aan te gaan, en wat denk je je krijgt gewoon een grote bek van die (….red) terug respecloos deze figuren. Wat ik wel vind dat de gemeente de normen en waarden van de parkeerwachters maar eens aanpakt, en anders op staande voet afvoeren deze figuren.

@J. zegt:

Oké, twee BOA’s moeten toch óók iets kunnen doen aan de vele loslopende honden en al het stront! Kan de gemeente nog meer geld verdienen!!

Siebolt zegt:

Beetje jammer dat je reactie wordt verwijderd, als je de waarheid verteld in de woorden van de straat.

Hopelijk worden de parkeerwachters normen en waarden cursus aangeboden door de gemeente want dat is bij deze mensen ver te zoeken.

Note redactie: Hebben wij uw reactie ooit verwijderd? Dan zal deze wel erg grof zijn geweest. Wij verwijderen doorgaans geen reacties, maar schrappen wel passages die volgens onze criteria beledigend of te grof zijn. Zie onze ambitie onder het kopje Over ons/Adverteren.

Willem zegt:

Bekeuringsambtenaren moeten vooral zo doorgaan.
Het gaat niet goed met de winkels in Haren.
De één na de andere winkel verdwijnt
De burger heeft geen zin meer in parkeergeld te betalen en mijden Haren.Ga vooral zodoor en er komt niemand meer gezellig shoppen in Haren.

A.koster zegt:

citaat van deze site:
“Wij beogen met ons forum niet om een vrijplaats te zijn voor (soms niet te bewijzen) beschuldigingen aan het adres van personen. Wij beogen niet om een vrijplaats te zijn om persoonlijke rekeningen met personen of functionarissen te vereffenen. Wij beogenniet om een klaagmuur te zijn.”

wat hier allemaal staat, en nu ook mijn reactie, spreekt u uw “huisregels” tegen.

Janneke zegt:

Ik me herrineren dat de bouwtekeningen van de nieuwe glasbak, ja het gemeentehuis, rekening hield met 8 parkeerplaatsen aan de zijkant. Nu dat deze niet zijn gerealiseerd is er simpelweg een tekort aan parkeerplaatsen in ons dorp. ook hier is de bouwvergunning en de realisatie niet goed gecontroleerd. misschien is er vanwege het tekort aan parkeerplaatsen wel zo’n groot aantal parkeerovertredingen

Harko zegt:

@janneke; er is ook nog een parkeergarage!

Elleke zegt:

Een kennis van me ging een kledingstuk bij stomerij Palthe halen, regen, regen, autootje even snel voor de deur (mag niet, weet ze ook),paar tellen in de zaak en het leek wel of de BOA uit de stoeptegel tevoorschijn was gekomen…..is een heel duur gestoomd kledingstuk geworden want ze kreeg wel een bekeuring.
Lang leve Haren !!
In Hoogezand betalen de middenstanders met elkaar het parkeren voor de klanten, kan zoiets in Haren niet? Is toch veel klantvriendelijker? Willem heeft gelijk dat de middenstand niet gebaat is bij het parkeerbeleid van Haren, de gemeente prijst zichzelf uit de markt. O ja, prachtig wonen hier, natuurlijk, al die mooie grote huizen met oprijlanen en garages (en geen auto van een ander voor de deur…..). Waarom komen de middenstanders niet eens in opstand? Neem nu de C1000: prachtige winkel, maar altijd betaald parkeren, geld wat je terug krijgt als je voor minimaal 25 euro aan boodschappen hebt gedaan. Nu dat heb ik vaak niet, dus ga ik niet vaak naar de C1000. Ik winkel meestal in het vriendelijke Eelde/Paterswolde, altijd druk bij de AH en de C1000 aldaar.

Buurtbewoner zegt:

Kun je toch lezen dat het merk BMW en X5 meer losmaakt dan het parkeerprobleem. Opmerkingen over winnaars en verliezers, houden van een auto, zuiver geweten, toch een glimlach. U moet weten ik heb geen BMW. Lees mijn eerste opmerking en dan de reacties, toch humor. @geweten, morgen weer opstaan met een lach.

ik zegt:

Ik vind het grappigste van het BMW verhaal…

Dan heb je zo’n dikke auto, dan heb je de hele dag aanzien. En dan wil je nog meer. Zelfs online wil meneer iedereen laten weten dat ie een dikke BMW heeft en overal lak aan heeft.

Dat is nu eens volk om trots op te zijn !

Buurtbewoner zegt:

@ik, nog eens goed lezen. Nogmaals, ik heb geen BMW. Maar het is leuk om te zien hoe mensen reageren op zo’n automerk. Allemaal emotie.

Dorpsgenoot zegt:

Jammer Buurtbewoner, dat was gelijk al duidelijk, maar het hoort wel bij een bepaald type mens/type buurt waar jij woont .. Hier reageren vooral ook serieuse mensen die het beste met ons dorpje voorhebben en meedenken en niet zo quasi-uitdagend een reactie sturen in de hoop dat er veel gereageerd wordt voor jouw eigen leut. Ik begrijp dat je tot 2 keer toe gezegd hebt dat je geen BMW hebt, dat begrijp ik, zou me er ook voor schamen, maar gewoon dat je het zegt ……. jij bent arm, niet qua geld of autokeuze, jij bent erg arm ….. qua denkvermogen … Laat ons maar over Haren beslissen, dat is ietsje teveel gevraagd voor jou …. Vergeet je niet je sneeuwkettingen om te doen midden augustus ?

buurtbewoner zegt:

@Dorpsgenooot, wat weet jij nu over mijn denkvermogen en armoede. Uitleggen wat je bedoelt met armoede is pas armoede. Hoe serieus ben je als je niet eens weet hoe je serieus moet schrijven, serieuze mensen hoor hier in Haren.

Jeffrey zegt:

Dat nieuwe gemeentehuis moet toch ergens van betaald worden?

Gelukkig worden bonnen van de ambtenaren en wethouders verscheurd.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.