Oproep ‘Maya-feestje Haren’ door GeenStijl: Haren vindt het smakeloos
Woordvoerder Annemarie Veenhuis van de gemeente Haren noemt de grap van GeenStijl smakeloos. De rel-site plaatste gistermiddag een oproep om massaal het einde van de wereld (volgens de Maya-kalender) te komen vieren in Haren. Vanavond om 21.00 uur zou de ondergang worden gevierd in het dorp waar de wonden van Project X nog niet zijn geheeld.
De oproep op GeenStijl en de daarna geplaatste reacties en tweets hebben alle alarmbellen laten rinkelen in Haren. Volgens Veenhuis is de driehoek (OM, politie en gemeente) gisteren in spoedzitting bijeen gekomen om de situatie te bespreken. “We kunnen ons na Project X niet veroorloven om de zaak te licht op te nemen”, zegt Annemarie Veenhuis. “Dus zijn alle passende maatregelen genomen om eventuele problemen te voorkomen. Hoewel we denken dat het deze keer een storm in een glas water zal blijken te zijn.” Veenhuis benadrukt dat Haren de grap niet waardeert. Ze heeft GeenStijl gebeld en haar grieven gedeeld met Matthijs van den Beuk van GeenStijl, die het gesprek heeft opgenomen en gepubliceerd op internet. (http://www.dumpert.nl/mediabase/6491642/45aa2da5/persmeisje_haren_aan_de_telefoon.html). Hij heeft excuses aangeboden en uitgelegd dat het zomaar als grap was bedoeld. Volgens hem was de grap zo over the top dat iedereen wel weet dat er geen Project Maya Haren plaatsvindt. Er is een tweede bericht geplaatst met de uitleg dat het geen serieuze oproep was en dat het humor betrof.
Desalniettemin ligt er een uitgebreid actieplan klaar om eventuele toeloop het hoofd te bieden. Wethouder Remco Kouwenhoven heeft via Twitter gereageerd op de grap van GeenStijl en dat levert hem terstond repliek op. Kouwenhoven wordt op de site van GeenStijl neergezet als een amateur, die aleens een motie van wantrouwen aan de broek heeft gehad.

14 reacties