De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 25 April, 2026
Deze post is bekeken 161 keer.

vrijdag 18 januari 2013

Nieuws:

IJsbaan Klaverlaan zaterdagavond verlicht

Door: Redactie

Dankzij de inspanningen van Bastiaan Bakker (Installatieburo Haren) wordt zaterdagavond de ijsbaan Klaverlaan verlicht door schijnwerpers. De ijsbaan ligt naast zorgboerderij Mikkelhorst en er kan gratis geschaatst worden. Nu reeds wordt er dagen veelvuldig gebruik van gemaakt.

Hier worden zaterdagavond lampen geplaatst, zodat het schaatsplezier tot in de latere uurtjes mogelijk is....

Bastiaan Bakker: “Het is daar prachtig en als ik ze zie schaatsen denk ik vaak: hier moest ook ’s avonds geschaatst kunnen worden”. Bakker voegde de daad bij het woord en levert namens zijn bedrijf de lampen. Stroom komt van de zorgboerderij en C1000 Anjerlaan sponsort de warme chocolademelk. Leden van scouting Look Wide bouwen de verlichting op en weer af. Volgens Bastiaan Bakker gaat het om een experiment, dus kan er nu alleen zaterdagavond worden geschaatst onder ‘zijn’ kunstlicht.

Deze spontane actie is veelzeggend. Nu het niet lukt om officieel een ijsbaan in Haren te realiseren worden buurtgenoten actief en spelen klaar wat officiële instanties vaak niet lukt.

18 reacties

meike zegt:

Leuk initiatief !!

wil legemaat zegt:

Geweldig! Hulde aan allen die deze prettige veilige schaatsbaan elk jaar weer tot een succes maken!

Wil Legemaat, namens de fractie van D66

Betsy Borgsingel zegt:

Super!! Hoewel de ijsbaan niet zo groot is, is het toch gezellig zo’n ijsbaan tegenover je huis. Leuk dat het ook een keer verlicht is. Gezellig en mooi initiatief!!

Ijsmeester zegt:

dat een inwoner van haren dit zelf moet regelen !! Gemeente Haren schaam je…Geen dubbeltje geven. o jullie wachten op Sassenhein vast, dan steunen jullie weer een commercieel iets. vreselijk, blijf lekker warm zitten in die glazen kooi en laat de burger het zelf uitzoeken. Hulde Bastiaan en Wim

De Waard zegt:

Wat een ontzettend goed initiatief!. Zo wordt het gemis van de ijsbaan toch een beetje gecompenseerd.

criens zegt:

Goed bezig Bastiaan en een ontzettend leuk initiatief!!Wij zijn van de partij!

vd woude zegt:

heerlijk schaatsen met al dat zand op die prachtige ijsbaan

Geldterug zegt:

Het is er de hele week al gezellig druk en leuk.
De baan is ook groter dan vorig jaar.
super leuk!

Ka zegt:

Toppie! Helemaal eens trouwens met Ijsmeester! Shame! Er is al niet veel voor de jeugd..

Rene Valkema zegt:

Een prachtig voorbeeld van maatschappelijk initiatief.
Fantastisch!

René Valkema
CDA Haren

Gratia zegt:

Intiatief nemers:SUPER BEDANKT!! het is geweldig gezellig op de ijsbaan Klaverlaan.

Fred zegt:

Het was super!!

Verlichting, vuurtje, muziek, chocomelk en een gezellige drukte.
Voor de mensen die dit mogelijk hebben gemaakt bedankt!

Fred Dellebarre

Frans zegt:

@rene valkema; tja daar kunnen jullie bestuurders iets van leren!

Frans zegt:

@wil legemaat; geldt uiteraard ook voor jullie!

Wendy zegt:

Mooi! Maar, als de inwoners het zelf kunnen regelen, dan is er toch geen noodzaak voor om het door de gemeente (kost geld!) te laten regelen? Beetje zelfredzaamheid en initiatief als burger brengt je een heel eind, dat blijkt hier wel weer. Verder dan achterover leunen en wachten tot de overheid het voor je regelt 😉

ABB zegt:

Waanzinnig mooi burgeriniatief, gevalletje “niet lullen maar poetsen”. Klasse gedaan Bastiaan Bakker

Geldterug zegt:

Graag volgende zaterdag weer, was erg gezellig!

De Groot zegt:

@ Frans: prima toch zo! De tijd dat de overheid alles faciliteert was in de jaren 70. Welkom in de 21e eeuw!

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.