Raad beslist vanavond over uitbreiding Haren-Noord: blijft coalitie koersvast?
Vanavond in de raadsvergadering te Haren staat er veel op het spel. Sinds tien jaar bereidt de gemeente Haren de bouw van de nieuwe wijken Haren-Noord voor. De eerste fases zijn voltooid (hoek Kerklaan/Oosterweg). De volgende fases (deelgebieden 5 en 6) staan gepland voor de komende jaren. De sportvelden van VV Gorecht zijn hiervoor al verplaatst naar de Scharlakenlaan en de Blauwe Ruiters moesten vertrekken. Echter, een fors deel van de omwonenden lijkt nu toch ernstige bezwaren te hebben. De gemeente ontving 135 bezwaren tegen de plannen.
Regiocomité Haren-Groningen en ook een actiegroep van omwonenden…beiden hebben zich beijverd om het verzet tegen de plannen te coördineren. Het resultaat de afgelopen maanden waren 135 officiële bezwaren, maar ook veel commotie tijdens bewonersbijeenkomsten. De bezwaarden vinden de bouw van bijna 400 woningen in deze crisistijd absurd en bovendien vrezen zij dat de verkeersdruk hun woongenot én de veiligheid in de waagschaal stelt. De gemeente Haren, bij monde van projectwethouder Theo Berends (CU/GL) luistert naar de bezwaren, maar lijkt nog niet van zins om de plannen in te trekken. Men probeert samen met de ontwikkelaars (verenigd in de GEM) slimme verkeersoplossingen te verzinnen.
Alternatieve plannen: minder én langzamer
Los hiervan hebben het CDA en D66 alternatieve plannen doorgerekend. Minder woningen en langzamer volbouwen. Probleem zou kunnen zijn dat het breken van afspraken met de ontwikkelaars Heijmans en Geveke flinke rekeningen aan het adres van de gemeente kan opleveren. Aldus het aloude dilemma: doorgaan of op je schreden terugkeren en daarvoor een prijs betalen? Vanavond zal de gemeente voorstellen om het bestemmingsplan voor de nieuwe wijken goed te keuren. De raad kan het project blokkeren door in meerderheid niet akkoord te gaan met het nieuwe bestemmingsplan.
Prognose
In de wandelgangen wordt duidelijk dat de gemeente aan het langste eind zal trekken. De coalitie CU, GL, PvdA en VVD zijn goed voor 9 van de 17 stemmen. Het lijkt er op dat zij het niet aandurven of aanwillen om in Haren-Noord aan de noodrem te trekken. Interessant wordt vanavond met welke argumenten de coalitie de commotie en de 135 bezwaarschriften wil negeren. Maar ook wordt interessant om van de andere partijen te horen waarom zij niet veel eerder in de afgelopen jaren van zich hebben laten horen, toen al bekend was welk project werd voorbereid.
De raadsvergadering begint om 20.00 uur. Haren de Krant doet onlineverslag.

12 reacties