De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 30 April, 2026
Deze post is bekeken 117 keer.

maandag 10 juni 2013

Nieuws:

Avontuurlijk speel-bush in Hortus daagt kinderen uit

Door: Redactie

Vorige week hebben de medewerkers van Donkergroen en Hortus Haren met hun kinderen de laatst hand gelegd aan de drie nieuwe natuurlijke speeltuinen in de Hortus. Men begon in speeltuin ‘de Bush’ waar de ouders met hun kinderen boomstammen begonnen te verslepen, veldkeien begonnen te stapelen en een hut bouwden.

Hortus speeltuinen

Landschapontwerpster Hester Walda gleed met haar dochters van een zandglijbaan, met drie vieze bipsen als gevolg. Door het speelgeluid kwamen er steeds meer kinderen naar de Bush waardoor er na een half uur een gezellige drukte ontstond. Kinderen renden en gleden van het talud, klommen op de boomstammen, deden verstoppertje in het bamboebos of keken even rustig toe. De ouders zaten in de zon op de picknickbanken te genieten van hun spelende kinderen. Na een uur spelen werden ze door directeur Jan  Kappenburg getrakteerd op een ijsje. Daarna is het gezelschap naar de andere twee speeltuinen gelopen om daar kikkers te vangen en zandkastelen te bouwen.

De nieuwe avontuurlijke speeltuinen in De Hortus zijn initiatieven van oud-Harenaar Pieter Bouwman die bij de firma Donkergroen werkt. Het project is gesponsord door zijn werkgever en kwam mede tot stand door inzet van vrijwilligers,

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.