De krant die je leest van A tot Z
Maandag 15 Juni, 2026
Deze post is bekeken 167 keer.

dinsdag 29 april 2014

Nieuws:

Sleutel voor project Anjerlaan ligt bij Jumbo in Veghel: “Geen commentaar”.

Door: Redactie

De nieuwbouw van nieuwe winkels en woningen aan de Anjerlaan in Haren staat nog steeds op losse schroeven. Een pikante vaststelling, want het woonconcept Hestia claimt al dat eind dit jaar begonnen kan worden met de bouw van twee appartementengebouwen achter de groentewinkel van Berends. Op 8 mei is er een informatieavond. Waar wringt de schoen?

Gedateerd winkelcentrum....

Gedateerd winkelcentrum….

Historie

Het verleden van dit project: kort na 2000 wilden winkeliers aan de Anjerlaan hun winkels verfraaien. De gemeente greep in en wilde een integrale aanpak van het gehele gebied. Winkels en woningen, dat was het concept. Plus een gezondheidscentrum. Alleen dat laatste is in 2012 gebouwd, de rest ligt nog op tekentafels. Omwonenden maakten bezwaar en Woonborg kwam tot overmaat van ramp op zwart zaad te zitten. Winkeliers zijn de dupe, want zij weten al twaalf jaar niet waar ze aan toe zijn en konden niet investeren in onderhoud en uitbreiding. Inmiddels is ook de wijk rond de winkels aan het verpauperen, omdat Woonborg de woningen inmiddels verhuurt voor antikraak-tarieven. Daar komen deels keurige mensen op af, maar ook drugsdealers en wietkwekers. De wijk smacht naar zekerheid.

Woonborg schakelde in 2012 de bouwers Rottinghuis en Van Wijnen in. Die maakten een plan en dienden dat in bij Woonborg. Met de mededeling erbij dat er een flink exploitatietekort valt te verwachten bij de bouw van vier woontorens (ruim 50 woningen) en winkels. Woonborg regelt zich al een half jaar suf en wil pas in de zomer laten weten of men het project gaat bouwen, zegt directeur Jacob Kielman. Winkeliers hebben reeds een intentieverklaring getekend, zij krijgen nieuwe winkels en betalen daarvoor. Zij hebben één voorwaarde gesteld: er moet een goede supermarkt komen. Beter dan de gedateerde C1000 die er nu moet roeien met de riemen die men heeft.

Jumbo heeft sleutel

De supermarkt wordt troef. Als eigenaar Jumbo in Veghel een sterke formule aan de Anjerlaan wil starten, zijn de andere ondernemers bereid om mee te investeren in de nieuwe winkels. Een ingewijde zegt dat Woonborg dan ook zeker groen licht gaat geven. “Er wordt nog gerekend, maar de wil is er. Daar komen ze wel uit. Het hangt dus allemaal nu af van de vraag welke supermarktformule er komt.”

De sleutel voor het hele project lijkt nu in handen te liggen van Jumbo BV in Veghel. Die is eigenaar van de C1000, maar heeft nog steeds niet laten weten wat men met die locatie wil. Een Jumbo zal het zeker niet worden, want dat conflicteert met de Jumbo aan de Kroonkampweg (’twee Jumbo’s in één dorp is teveel’). Maar wat wordt het dan wél? Een Coöp? Een Plus? De ondernemers aan de Anjerlaan willen een sterk merk, geen slappe formule, omdat de supermarkt dé grote trekpleister moet zijn van dit winkelcentrum in hun wijk. Desgevraagd laat de directie van Jumbo in Veghel vandaag weten dat men onderzoekt wat de mogelijkheden aan de Anjerlaan zijn, maar dat men zich niet laat verleiden tot het doen van uitspraken of voorspellingen. Intussen hebben de ondernemers van de Anjerlaan, de bouwers en de gemeente onlangs een brandbrief naar Veghel gestuurd met de vraag om duidelijkheid.

En zo wordt er nog geploeterd en gezwoegd met dit project, dat voor de wijk Oosterhaar van groot belang is voor leefbaarheid en comfort.  Wethouder Mariska Sloot zal zich namens de gemeente nu bezighouden met dit verhaal zonder einde.

Mariska Sloot

Mariska Sloot

 

11 reacties

m. smit zegt:

Hier word je toch echt niet vrolijk van help deze wijkbewoners aan een fijne buurt wij hebben ook rechten

Anja zegt:

Wij kunnen niet zonder onze winkels in Oosterhaar!

Joopy zegt:

“De ondernemers aan de Anjerlaan willen …..”

Wij willen een gezellige buurt, het is nu een zooitje.

Dw zegt:

DE BUURT ZIT TE WACHTEN MR JUMBO OP SOCIALE HUISJES VOOR MENSEN DIE ER OP ZITTEN TE WACHTEN DIE BOVEN DE WINKELS MOET KOMEN .AL HEEL WAT JAARTJES HOOP DAT JULLIE VAART MAKEN EN DAT ALLES KAN WORDEN GEBOUWD NA DE ZOMER VAKANTIE .IN HAREN ZIJN HEEL WEINIG HUISJES MET 2 SLAAPKAMERS ZONDER TUINEN TE KRIJGEN
ZE MOETEN VOOR DE ZOMERVAKANTIE DE BOEL ALLEMAAL AFBREKEN KUNNEN ZE MOOI BEGINNEN NA DE ZOMER VAKANTIES

Tineke kragt zegt:

Waarom komt er geen Lidl!dat lijkt me nu een fijne winkel voor deze buurt, daar verlangen verscheidene mensen naar!!

Tineke kragt zegt:

Waarom geen Lidl, dat is ook een fijne winkel!

dw zegt:

Ben het helemaal mee eens

Cees zegt:

@Tineke, dat lijkt mij nou een goed idee.
Ik zit zelf ook al een tijdje op een lidl te wachten hier in ’t dorp

max zegt:

Om Jumbo nu de schuld tegeven van het mislukken van dit plad, is tever gezocht.
Zogauw de Hem Haren zicht er mee gaat bemoeien gaat get fout, en daar wittrn wij al vele jaren mee.

dw zegt:

We geven Jumbo niet de schuld maar ze weten nu toch al wel wat er in de C1000 komt Een beetje vaart maken kan geen kwaad Ook voor de mensen die zitten te wachten op de huisjes boven de winkels en voor de buurt het lijkt nu net een Tokkie wijk

dw zegt:

Jumbo kan het beter verkopen aan Wim van dijk de winkel
Ze zitten ermee dat er een winkel in moet komen die minder omzet moet draaien als de Jumbo in het dorp

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.