Mooie lezingen in De Tiehof in Onnen – lees meer…
Winterlezingen in Onnen: ontstaansgeschiedenis van het Gorechter Hunzedal en kerkuilen. Op woensdagavond 24 februari worden in dorpshuis De Tiehof, Bakkerweg 4 te Onnen twee lezingen gegeven met als thema natuur en landschap in en om Onnen.
Deze lezingenavond is mede mogelijk gemaakt door de Vrienden van De Tiehof.
Marnix Deterd Oude Weme geeft een presentatie over de ontstaansgeschiedenis van het landschap in het Gorechter Hunzedal: hoe hebben ijstijden, wind en water het landschap van dit gebied bepaald en hoe veranderde de loop van de Hunze daarbij? Aan de hand van oude kaarten illustreert hij deze landschapsvormende processen voor de ontwikkeling van de Onnerpolder.
Marnix Deterd Oude Weme studeerde in december 2015 af aan de Rijksuniversiteit Groningen, waar hij de masteropleiding Landschapsgeschiedenis heeft afgerond. In het kader van zijn afstudeerscriptie was hij stagiair-onderzoeker bij Stichting Het Groninger Landschap.
André Eijkenaar, werkzaam bij Landschapsbeheer Groningen, voorzitter van de Kerkuilenwerkgroep Groningen én bevlogen natuurfotograaf, laat aan de hand van eigen foto’s een glimp zien van het verborgen leven van de kerkuil en gaat ook in op de stand en de bescherming van deze uilensoort, die ook in Onnen broedt.
Toegang is gratis, aanvang 20 uur.
www.detiehof.nl
Op de foto: Gastvrouw Heleen Molijn van de Tiehof zal de gasten weer warm onthalen.
Voor vragen en informatie over de lezingen:
Ben Hoentjen, benhoentjen@kpnmail.nl / 0640363682
Voor informatie over de Vrienden van De Tiehof kunt U contact opnemen met Ante Frens,
family@frensgeurts.com
Geen reacties