De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 25 Juni, 2026
Deze post is bekeken 63 keer.

woensdag 24 februari 2016

Nieuws:

Goed nieuws: ooievaarsnest in Glimmen zaterdag weer fier overeind, kijken mag – lees meer…

Door: Redactie

Zaterdag 27 februarí om 10.00 uur is het zo ver. Nadat vorig jaar april het ooievaarsnest (al jaren gelegen in ruig natuurgebied aan de Drentse A) was omgewaaid kon het niet recht opgezet worden omdat het broedseizoen was begonnen en vele natuurinstanties NEE moesten zeggen tegen Walter Hoogesteger. Die was een actie begon voor herplaatsing.

Eieren werden door de dierenambulance uit het riet en water opgezocht. Buurvrouw Willemien Kooiman bekommerde zich in het voorjaar en de zomer om het ambassadeursechtpaar ooievaar op de grens Groningen – Drenthe. Willemien gaf ze lekkere hapjes tot ze weg vlogen naar de zuidelijke landen om te overwinteren.

lnmiddels zijn de ooievaars weer teruggekeerd. Hun verblijf in Nederland aan de Drentse A staat weer als een huis. Zaterdag a.s. circa 10.00 uur. Heiltje en Walter Hoogesteger uit Glimmen hebben nu van Staatsbosbeheer volledige medewerking tot herplaatsing. De herplaatsing is uitbesteed aan Swaving Natuur & Groenwerkzaamheden. Er is een nieuw ooievaarsnest ingekocht bij het Ooievaarstation in de Wijk bij Meppel. Colour & Garden, (uitverkozen tot de groenste tuin van de gemeente Haren) bestaat twaalf en half jaar, reden voor bijzondere activiteiten.

De plaatsing, het ooievaarsnest, de renovatie en de organisatie wordt door het echtpaar Hoogesteger gesponsord en begeleid. John Dilling, vrijwilliger en een boswachter van Staatsbosbeheer zijn ook standby. Na de actie volgt serene stilte om het ooievaarsechtpaar terug te laten keren op het nest. Want rust moet in acht worden genomen in het natuurgebied waar ook bevers en vele vogelsoorten leven. De actie: geef de ooievaars hun “huis” terug is zaterdag a.s. vanaf de Drentse A brug te volgen.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.