De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 2 Juli, 2026
Deze post is bekeken 237 keer.

dinsdag 07 maart 2017

Nieuws:

Accordeonisten speelden in ’t Clockhuys

Door: Redactie

Op 4 maart jl. waren vijf accordeonorkesten uit Noord-Nederland te gast in het Clockhuys in Haren. Ongeveer 60 accordeonisten en het aanwezige publiek zorgden voor een zeer goed gevuld Clockhuys.

Het concert begon met het accordeon ensemble van CKC ’t Clockhuys zelf o.l.v. Gertie Bruin. Deze groep cursisten repeteert wekelijks in Haren. Zij brachten enkele popsongs, blues en volksmuziek uit Polen en Griekenland. Daarna was het de beurt aan Dubbel Achtvoet o.l.v. Hilbo Ab. Deze groep is afkomstig van muziekschool Bij Vrijdag uit Groningen. Zij brachten een ode aan Ennio Morricone (met Hilbo Ab op mondharmonica) en speelden melodieën van the Beatles en filmmuziek van The Pirates of the Carribean.

Het derde orkest was het Leeuwarder Accordeon Ensemble o.l.v. Gertie Bruin. Deze vereniging repeteert wekelijks in Grou en bestaat 75 jaar in 2018. Zij speelden orkestwerken van Philip Sparke en Gerhard Mohr en sloten af met Roemeense volksmuziek. Vervolgens was het de beurt aan Con Brio uit Winschoten o.l.v. de kersverse dirigent Harry Dijkstra. Zij vertolkten o.a. melodieën van Billy Joel en Astor Piazzolla. Als laatste speelde Accordeonorkest Neptunus uit Delfzijl o.l.v. Henk Puister met muziek van Eric Clapton, Ennio Morricone en Coldplay. De avond werd groots afgesloten met het gezamenlijk nummer “Clocks” van Coldplay, gespeeld door alle 60 orkestleden, sterk begeleid door de drummer van één van de orkesten. Het was een geslaagde avond.

Foto: Henk Puister

1 reactie

Klaas Poppinga zegt:

Zelf speel ik al bijna 15 jaar in het (les) ensemble van het Clockhuys in Haren onder leiding van Gertie Bruin. Gertie weet ons altijd zover te krijgen dat er meer “gevoel”en “mimiek”in de muziek stukken wordt gelegd. Zelf is afgestudeerd aan het conservatorium en weet de accordeon met veel gevoel te bespelen in diverse genres. Elke donderdag avond oefenen we van 19.30 – 20.30. De accordeon is sinds het huwelijk van koningin Maxima weer helemaal terug en we zien het instrument ook weer regelmatig terug in allerlei orkesten en bands.

Kom eens luisteren naar een oefensessie!

Klaas Poppinga

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.