Actueel: Bestuurder ‘Onnen’ op 30 november voor rechter
Vandaag is ons uit betrouwbare bron gemeld dat de jongeman uit Haren die een dodelijk ongeval veroorzaakte in Onnen (zaterdag 13 april 2012) strafrechtelijk wordt vervolgd.
De jongen kwam die nacht van een feest in Glimmen en bestuurde een auto met twee passagiers. De route tussen Glimmen via de Vogelzangsteeg en de Dorpsweg in Onnen werd met soms erg hoge snelheid afgelegd. In de kom van Onnen raakte de jongen de macht over het stuur kwijt en kwam in een slip. De auto kwam zijwaarts tegen een boom tot stilstand. De bijrijder en de bestuurder overleefden de klap, maar Patrick van Bloppoel uit Haren (20) was vrijwel op slag dood.
Al snel kwam een geruchtenstroom op gang met twee items: hoge snelheid en alcohol. De politie heeft het niet willen bevestigen en stelde een uitgebreid onderzoek in, inclusief een reconstructie in de zomer. Het bloed van de bestuurder werd voor onderzoek naar het NFI gestuurd en het bleef lange tijd onbekend of het OM de zaak voor de rechter wilde brengen. Zelfs vorige week meldde het OM na vragen van deze krant dat er nog geen beslissing was genomen.
Vandaag is er dan eindelijk de duidelijkheid. Op vrijdag 30 november 2012 om 13.30 uur zal de Harenaar zijn rijgedrag voor de rechter moeten verantwoorden. Meer details over b.v. wat hem precies wordt verweten ontbreken. Het is evenwel te verwachten dat de zaak zal draaien om de eerder aangehaalde begrippen ‘snelheid en eventueel alcohol of andere middelen’.

Geen reacties