De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 26 Mei, 2026
Deze post is bekeken 247 keer.

woensdag 22 december 2010

Nieuws:

Hond is niet agressief, zegt eigenaar

Door: Redactie

De hond die volgens een getuige agressief gedrag vertoonde rond de Hoornseplas en de Hoornsedijk (en eenden zou hebben aangevallen) is na publicatie op deze website herkend. De redactie heeft met de eigenaar van de hond gesproken.  Ze ontkent de beschuldigingen ferm en heeft inmiddels ook contact gehad met de buurtagenten van Regiopolitie Groningen. Daarom hebben wij de foto van de hond weer van deze homepage verwijderd.

 

 

 
  
 

10 reacties

rob zegt:

Laat de foto van de vrouw maar zien….

Onverstelbaar, bijna dagelijks een eend doodbijt… En rustig die hond los laten lopen?!

Aanpakken!!

A.koster zegt:

ik zou de naam van de krant veranderen naar
HONDEN de krant!

Harm Jan Verweij zegt:

Ik ben blij dat het de politie inmiddels gelukt is om de eigenaresse van de gevaarlijke hond te traceren. Er was de laatste tijd veel ongerustheid ontstaan over de vele aanvallen op weerloze watervogels in het gebied en omwonenden kenden het signalement van de mevrouw en haar hond maar hadden haar nog niet gesignaleerd. Ik hoop dat de betreffende hond nu snel door de burgemeester gevaarlijk verklaard wordt zodat hij altijd alleen gemuilkorfd en aangelijnd uitgelaten mag worden.

Dit neemt niet weg dat ook het Meerschap gedeeltelijk verantwoordelijk is voor het ontstaan van dit soort incidenten. Immers, het Paterswoldse en Hoornse Meer herbergen veel watervogels. Veel watervogels zijn voor hun voedsel aangewezen op de oevers van beide meren, met name het gras is een belangrijke voedselbron. Uitgerekend het belangrijkste foerageergebied voor watervogels, een groot open veld tussen het meer en de Hoornse Dijk, is sinds enkele jaren opengesteld voor loslopende honden. Ongelukkiger had de keuze niet kunnen zijn.

Ik ben van mening dat hondenlosloopgebieden ver uit de buurt van natuurgebieden moeten worden geprojecteerd en dat de natuurgebieden zelf vooral bedoeld zijn voor wilde dieren en natuurrecreanten. Alle wilde zoogdieren zijn inmiddels verdwenen uit het losloopgebied maar de watervogels hebben geen alternatief foerageergebied.

Ik doe een beroep op het Meerschap om het gebied weer terug te geven aan de natuur en om op zoek te gaan naar een minder kwetsbaar gebied voor de loslopende honden.

Marco zegt:

De doodgebeten eenden zijn bijna allemaal zgn. muskuseenden. Deze zomer zijn er tientallen (ik schat een stuk of 50) uitgezet door een onbekend iemand. De eenden zijn tam en gekortwiekt en daardoor een gemakkelijke prooi voor honden. Er zijn er nu nog maar enkele over.

In de buurt van het sluisje woont ook een erg agressieve hond, die mensen en honden bijt. Zou me verbazen als die niet af een toe een eend doodbijt.

aan alle honden baasjes zegt:

Als het zo koud is als dat het nu is is het voor een eend waarschijnlijk al dodenlijk als die struikelt op zijn nek of hij breekt zijn botten sneller door de kou in combinatie met zwakte.

is niet slim om je hond leuk achter eenden aan te laten rennen.
echter lijkt het mij niet dat de eenden zijn doodgebeten lijkt mij eerder een nood lottig ongeval van gladheid kou en zwakte..

ja en als er dan een hond achter je gaat aan rennen kan je het als eend wel moeilijk krijgen..

In mij ogen heeft de hond niets fout gedaan is zijn of haar natuur.

Guppie zegt:

Iedereen moet zijn hond (vooral als je weet dat ie achter beesten aangaat) aangelijnd houden! Dat is toch niet zo moeilijk? En vergeet het poepschepje/zakje niet!

henk vrieling zegt:

@ aan alle honden baasjes

hoeveel drank heb jij gehad voor 27 december om 11:21?

van veen zegt:

velen van deze muskuseenden zijn ineens spoorloos, ook verspreiden ze zich door de kou over vele plekken, maar daar zijn ook nog maar enkelen over of zelfs nog maar 1.
Baasjes van honden moesten zich schamen als hun hond eenden doodbijt, maar zulke mensen boeit het helaas weinig

Weimaraner bijt moedereend dood zegt:

Helaas – onlangs weer een eend doodgebeten, terwijl het arme dier zat te broeden! De eieren zijn later door de dierenambulance meegenomen. De eigenaresse was alweer vertrokken. Ik hoop dat ALLE kosten (ambulance, personeel, broedmachine, voer, etc.) plus een vette boete voor rekening van deze onverantwoorde ‘dierenvriend’ komen. Bah!

hondenbezitter zegt:

@guppie: niet alle honden gaan achter wild aan. Ik houd mijn hart vast als zo’n discussie weer in de media komt. Voor je het weet komt er weer regelgeving bij, alleen omdat er een minderheid is die zijn verantwoordelijkheid niet neemt. En dit geldt voor zoveel dingen. Pak degenen die overlast veroorzaken aan!

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.