De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 28 Juli, 2026
Deze post is bekeken 121 keer.

maandag 30 januari 2012

Nieuws:

CDA: Hoe zit het nu met transferium en Nesciopark?

Door: Redactie

De fractie van CDA vraagt zich af hoe de stand van zaken is rond het megaproject Nesciopark en de voorgenomen uitbreiding van het transferium in Haren. Aanleiding voor deze vragen zijn berichten over een mogelijk transferium dat door de provincie Drenthe wellicht wordt aangelegd bij De Punt. De fractie van het CDA trekt vandaag aan de bel van het college. De tekst is hieronder te lezen.

Op 23 oktober 2007 stond er champagne klaar, proost op het Nesciopark. CDA wil weten of er nog wat van komt?

Burgemeester en Wethouders

van de gemeente Haren

Postbus 21

9750 AA HAREN

 

 

Datum: 29 januari 2012.

Onderwerp: Nescio/ transferium

 

 

In het coalitie manifest schrijft u het volgende: Ten aanzien van het Nesciopark ‘visie ontwikkelen op de invulling van het Nesciopark’ en een ‘nader onderzoek naar uitbreiding capaciteit transferium, in overleg met provincie, stad Groningen en Regio Groningen-Assen’.

 

Nu zagen wij onlangs een bericht op Noord TXT over de invulling van een transferium nabij De Punt waar Tynaarlo en de provincie Drenthe op aan lijken te sturen.

 

We weten ook dat u gezien uw coalitie manifest al geruime tijd, al bijna twee jaar, in gesprek bent met de gemeente en provincie Groningen over de mogelijkheid tot een verruiming van het transferium nabij de A28.

 

De CDA fractie heeft daarom de volgende vragen:

 

  1. Hoe verhoud zich de wens van Tynaarlo en de provincie Drenthe tot de wens van de gemeente Haren voor een uitbreiding van het transferium op het Nescio park? Is deze laatste wens daarmee van de baan?
  2. Het gesprek met de gemeente Groningen duurt nu al geruime tijd. Moet de CDA fractie daaruit concluderen dat het perspectief nog slechts gering is? Of ziet u nog mogelijkheden? Welke zijn dat en wanneer worden deze concreet?
  3. Rondom het Nescio is het al weer geruime tijd stil. Wat is de stand van zaken? Is de grondexploitatie nog kostendekkend te maken? En zijn de rente lasten die over de grondexploitatie worden berekend nog terug te verdienen in een mogelijke toekomstige ontwikkeling?

 

 

In afwachting van uw reactie verblijven wij,

Met de meeste hoogachting,

 

 

 

René R. Valkema

Namens de CDA fractie in Haren.

 

7 reacties

Joop zegt:

Hé hé, het CDA als raadsfractie is eindelijk wakker. Deze punten heeft de externe accountant vorig jaar al gemeld dat ze cruciaal zijn voor het jaar 2011.

De wethouder had reeds in het voorjaar gemeld dat de financiële efecten en de risico-analyse, in de zomer duidelijk zouden zijn.

De wethouder houdt eea bewust extra lang onder de pet om zo pas einde maart de raad te kunenn melden, “oeps, weer een miljoenen verlies”….

GezondVerstandHaren zegt:

Hallo Joop,
Het CDA is al een tijdje wakker hoor, zo ook de fractie van GVH. Niet geheel toevallig omdat vertegenwoordigers van die fracties ook deel uitmaken van de auditcommissie en in die hoedanigheid de accountant zelf hierop hebben gewezen.

Harenaar zegt:

Het wordt tijd voor een nieuwe burgemeester. De oude man mist volledig signalen van raadsleden die iets willen zeggen. Wat laat hij zich kennen….

Jan-Cees zegt:

Gezond Verstand
Vanavond de stream maar eens opgezocht voor de raadsvergadering.Onvoorstelbaar dat GVH vertegenwoordigd is in de auditcommissie.Foutje (???) van de Raad.
Zoals vanavond maar weer eens bleek :zonder ook maar een beetje kennis te hebben van financiën. Uitstekend en nauwelijks “fijntjes” op gewezen door wethouder Kouwenhoven, maar helaas ook dat werd niet begrepen.

Zwemmer zegt:

Ja jan-cees je kan veel over gvh zeggen, maar als het zwembad straks definitief de deuren sluit, en dat gebeurt, heeft het niet aan hen gelegen. Maar dat zal jou natuulijk niets kunnen schelen! Jij blijft in de sprookjes van de gemeente geloven en staat straks te klappen van plezier als de gemeente door groningen ingelijfd word. Maar ook jij mag je mening hebben hier. Ik ben dankbaar voor de inzet van gvh, niemand anders doet het!!

fen zegt:

zwemmer
ik deel je mening. volgens mij geloofd half haren nog in sprookjes. fijn als je zo naief bent lijkt me. gvh, ga zo door! eens zullen de ogen van iedereen met gezond verstand open gaan

Anna zegt:

@Jan-Cees, waren het niet de financieel onderlegde mensen binnen de gemeente, het College en de gemeenteraad die er voor gezorgd hebben dat we een lelijk gemeentehuis hebben met lelijke financiële gevolgen? En nou het zwembad waar velen voor plezier en welzijn gebruik van maken, maar daar is geen geld voor. En ook niet voor het hertenkampje en niet voor…. (vul maar in want er komt vast nog wel meer).

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.