De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 25 augustus, 2026
Deze post is bekeken 121 keer.

maandag 28 maart 2011

Nieuws:

“Creatief boekhouden slechte zaak”

Door: Redactie

De gemeente Haren heeft in 2009  266.000 euro inkomsten die niet bestonden toch opgevoerd in de jaarrekening. Dat waren leges die de gemeente verwachtte te zullen hebben mocht de bouw van appartementen bij Scharlakenhof door Wind Groep doorgaan. Echter, die bouw was toen al zeer onzeker. D66 vindt dat een manier van creatief boekhouden die niet kan. Gezond Verstand Haren ging nog een stap verder. Mariska Sloot zei dat zij hierover opheldering wil hebben en bovendien mag deze gang van zaken op geen enkele manier tot gevolg hebben dat het zwembad gesloten zal moeten worden. Het CDA constateert dat de gemeente in dat jaar meer waarde hechtte aan ‘mooie cijfers’ dan aan een eerlijke verslaggeving aan de buitenwereld. René Valkema wilde graag zien dat het ‘gejokte’ bedrag alsnog in het financieel jaarverslag 2010 af te boeken om het ‘oppimpen’ recht te trekken. Los hiervan zou het fiasco met contractpartner Optisport de gemeente twee miljoen kosten. De VVD-fractie, bij monde van Bernard Prenger, voorspelt een juridisch steekspel in de juridische strijd met Optisport. “Dat zal gaan om grote geldbedragen en de vraag is of de gemeente dat allemaal aan kan. En ook of Optisport dat aankan als het gaat om eventuele claims.”

Wethouder Gerben Pek vond dat destijds in alle openheid en door de raad gezien het bedrag aan leges in de stukken was opgenomen als inkomsten. “Achteraf hadden we het in 2009 misschien als voorziening moeten opvoeren, zodat het geen effect zou hebben op de winst en verliesrekening. In 2010 zullen we dit rechttrekken.”

De gemeente vergaderde 28 maart over het ontbinden van de samenwerking met de Wind Groep, die naast het zwembad appartementen zou bouwen. Raadsbreed is de raad van mening dat het zwembad door deze perikelen niet gesloten zou moeten worden. Als inspreker was Ellie Swabedissen aanwezig, ze vertelde hoe Scharlakenhof bruist en dat er tussen januari en 28 maart maar liefst ruim 23000 bezoekers in het water zijn geplonst. De gemeenteraad, behalve Groen Links, was akkoord met het besluit om de koopovereenkomst met Optisport te gaan ontbinden.

8 reacties

Janneke Heslinga zegt:

Dat er creatief is geboekhoud dat weet iedere burger in Haren al jaren lang. Ik kan mij nog goed herrineren dat er kritische geluiden waren de afgelopen jaren over de zorgelijke financiële toestand van de gemeente Haren.

De bouwleges werden vorig jaar nog prominent als positieve post door dhr. Berends opgevoerd. Wat vind hij er eigenlijk van dat hij nu wordt beticht van geknoei met de cijfers?

Wat zegt de accountant eigenlijk van deze gang van zaken? Het lijkt me dat deze mevrouw, meneer heel boos is, zo voorgelogen te worden.

Maar er moesten sportverplaatsingen komen en ook een nieuw gemeentepaleis moest gebouwd worden. Recent nog eventjes EURO 500.000 voor nieuw meubilair.

Miljoenen euro’s zijn er weg gesmeten terwijl kritische burgers waarschuwden; doe het niet!

En nu, uithuilen en opruimen?, of met hangende pootjes toch maar fuseren met Groningen, zoals meneer Niezen al voorspelde?

Janneke Heslinga,

koos zegt:

De nieuwe accountant maakt korte metten met deze praktijken. Hij zal zich vast niet zo laten bedonderen, geen aanvraag, geen vergunning, geen factuur sturen en we’ll 266.000 euro boeken! Hoe stom kun je zijn als accountant om dan de jaarrekening goed te keuren.

Henrik Jansen zegt:

Ik zie nog steeds het beeld van Theo Berends voor me, toen hij namens B&W in februari 2010 trots als een pauw publiceerde dat Haren in 2009 een fors positief resultaat had geboekt. Lekker, zo vlak voor de verkiezingen van maart 2010 terwijl de jaarrekening niet eens af was.

En nu weten we waar dat positieve resultaat vandaan komt, uit de duim van Theo!

Yde de Haan zegt:

Als het College lef heeft, dan maken ze financieel schoon schip. Ook als dit een fors verlies betekent. De jaarrekening 2010 is voor mij een testcase om te kijken of we nu een keer een eerlijk College hebben en geen College dat alles probeert op te poetsen.

Carolien zegt:

Hier is sprake van fraude. De jaarrekeningen van de afgelopen jaren moeten door de nieuwe accountant allemaal eens onderzocht worden. Ik zou ze allemaal goed onderzocht willen hebben en een klacht indienen bij de provinciale toezichthouders. Als burger voel ik mij diep ongelukkig dat ik weer heb gestemd tijdens de laatste raadsverkiezingen!

Hola zegt:

Waar blijft de burgemeester? Hangt op twitter de ideale schoonzoon uit.

Stemwijzer zegt:

Blij dat er eindelijk een plaatselijke partij is in Haren. Sinds de komst van GVH is er veel puinhoop boven water gekomen. GVH blijkt veel energie en tijd te steken in zaken die niet juist zijn afgehandeld of behandeld. Denk dat er nog vele met bibberende handjes in hun kantoortje zitten voor wat er nog gaat komen. Sportverplaatsing en nieuwbouw komen vast ook aan de beurt. Sportverplaatsing blijkt na zeggen al paar ton duurder zijn uitgevallen en eerste opleverings foutje is al bekend. Ik nodig alle inwoners uit om de tunnel te gaan bekijken, ga er voor staan en als je tijdje ziektwet wil, waag dan een poging de trap af te gaan. Zoooo Gevaarlijk ! Stijl en diep

Janneke Heslinga zegt:

@stemwijzer,
Ik zie een spoor van ellende in alle bouwprojecten van de gemeente Haren. Nu al een opleveringsfoutje bij de sportvelden!!?, bouwplan in Onnen ook al tonnen verlies, Haderaplein miljonen verlies, Nesciopark 1 miljoen euro verlies.

Het is mij duidelijk hier is duidelijk van een creatieve ambtenarenclub (wie?) waar de afgelopen jaren iedereen aan voorbij liep. De deksel van deze beerput moet nou maar eens open!

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.