De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 30 september, 2026
Deze post is bekeken 98 keer.

maandag 09 maart 2009

Nieuws:

De ‘verboden brief’ aan Gorecht

Door: Redactie

Raadslid Paul Rolf (Groen Links) had graag zijn visie op de sportverplaatsingen in Haren willen delen met de leden van VV Gorecht. Maar die club wil daar niets van weten.Dagblad van het Noorden meldt dat VV Gorecht geen zin heeft om politieke propaganda te plaatsen op de website van de club, vooral als daarin een lans wordt gebroken voor het verplaatsen van de club.

De website van een voetbalclub die in polemiek leeft met de lokale politiek is misschien geen echt open podium voor visies en meningen. De website van een krant leent zich daar beter voor. Hieronder de integrale brief die het raadslid niet kwijt kon bij VV Gorecht.

Brief Paul Rolf, Groen Links Haren

Haren, 24 februari 2009
Open brief aan de leden van de voetbalclub vv Gorecht

Beste leden van Gorecht,
Ik ben gemeenteraadslid van GroenLinks en hou mij bezig met de sportverplaatsing.
Ik stond bij de verkiezingen in 2006 samen met Mariet, onze lijsttrekker destijds, op de barricade voor het behoud van Gorecht aan de Oosterweg. GroenLinks is, mede dankzij jullie, de grootste partij geworden, maar er was helaas nog steeds een raadsmeerderheid voor verplaatsing van Gorecht naar de Onnerweg. We hebben toen een moeilijke draai moeten maken en onze bestuursverantwoordelijkheid genomen, want GroenLinks staat voor meer. We zijn drie jaar verder en hebben niet stil gezeten.

Een van de belangrijkste maatschappelijke opdrachten was, of we het leuk vonden of niet, de demografische werkelijkheid dat we meer huizen nodig hebben. Haren moet regionaal zijn deel leveren. Aantallen zijn drastisch naar beneden bijgesteld, maar toch hebben we ruimte nodig. Door het ontbreken van grondpolitiek is alle grond rondom veel steden en dorpen in handen van speculanten (met dank aan CDA en VVD die Joop den Uyl eind jaren zeventig pootje hebben gelicht met zijn plannen voor het voeren van grondpolitiek). Haren heeft dus ook geen grondpolitiek gevoerd. Om betaalbare woningen te kunnen bouwen, moeten we als gemeenschap eigen grond, zoals sportvoorzieningen, park, groen e.d., inbrengen.
De gemeenteraad van Haren heeft unaniem besloten om in Haren-nrd te bouwen. Met dezelfde meerderheid heeft de raad besloten een samenwerking met de speculanten aan te gaan, zodat er naast dure woningen ook sociaal kan worden gebouwd. Er is afgesproken dat er eerst op het AZC terrein en later op de sportvelden te bouwen. Een van de redenen dat er nog niet wordt gebouwd op het AZC terrein is, dat GroenLinks voor het hele Dilgt, Hemmen en Essen gebied een strak groenstructuurplan wilde hebben. Heel veel burgers hebben meegedaan in het vaststellen van het plan. Er ligt zeer breed gedragen Groenstructuurplan voor Haren-nrd.
Haren heeft over tien jaar een prachtige uitbreiding, goed ingepast in het landschap en met een zeer hoge standaard van duurzame technologie.

Democratie is een moeilijk proces, maar ik krijg steeds meer het idee dat de democratie de moderne tijd niet mee heeft. De verWildersing van de politiek heeft volgens mij in Haren ook toegeslagen, politici versimpelen de problematiek en deze meningen worden breed uitgevent op internet en in de regionale bladen. De waarheid ligt op straat, ons wordt politieke draaikonterij verweten. De gewekte suggestie dat de verhuizing zo kan worden afgeblazen, is volgens mij onjuist en wekt valse verwachtingen.
Als grootste partij hebben wij de verantwoordelijkheid voor het besturen van de gemeente genomen en nemen deze nog steeds. Wij hebben met veel pijn de draai gemaakt in 2006, maar we zijn drie jaar verder.
Dankzij de bestuurscrisis zijn alle bouwprognoses, mogelijkheden en onmogelijkheden nog eens doorgerekend, de resultaten zijn in het nieuwe coalitieakkoord verwerkt. Wij hebben de bouwaantallen naar beneden bijgesteld, daardoor hoeft GHHC niet te worden verplaatst. De terreinen van vv Gorecht en Blauwe Ruiters zijn echt nodig voor woningbouw. Ik begrijp dat dat wrang is voor Gorecht.
GroenLinks hoopt dat het nieuwe college in volle vaart doorgaat met de uitvoering van de plannen, juist in deze tijd van economische tegenspoed!!!

De maatschappelijke realiteit is, volgens mij, dat Gorecht volgend jaar het terrein moet opleveren. De grondwerkzaamheden voor het nieuwe sportpark zijn al begonnen. De gemeente gaat voldoende moderne sportvelden aanleggen en genoeg kleedruimte bouwen.
Gorecht heeft samen met vv Haren en ATC een pot geld ter beschikking om clubhuis/kantines ed. te bouwen. Alleen moeten de sportbestuurders nog tot overeenstemming komen, over wat en hoe er gebouwd moet worden.
Als raadslid denk ik dat je als lid van Gorecht er bij het bestuur op aan moet dringen haast te maken en samenwerking te zoeken met de twee andere verenigingen. Er ligt een leuke zak geld om mooie dingen mee te doen, grijp die kans. Maak er met zn allen een prachtig sportpark van!
Laat Gorecht zich op de toekomst richten!

Paul Rolf
Gemeenteraadslid

Mail: paulrolf@haren.nl

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.