GL en CU: “Kunnen we dit college nog wel vertrouwen?” – doorlopend updates
20.34 uur – De raadsvergadering in Haren is gaande. De oppositiepartijen CU en GL zijn zeer kritisch op de manier waarop het college het proces van de mogelijke herindeling leidt. Ook is er kritiek op de burgemeester. Zij vragen zich hardop af of zij het college nog kunnen vertrouwen.
De burgemeester zegt als repliek dat hij zich altijd loyaal heeft opgesteld ten opzichte van de wensen van de raad. Hij wijst erop dat er wel binnen het college onenigheid was over de vraag of er een tweesporenbeleid moest worden gevolgd: eigen zelfstandigheid bewijzen én fusie bespreken met Groningen. De burgemeester was voorstander van dit tweesporenbeleid. Wethouder Michiel Verbeek heeft echter dit spoor niet willen volgen, tot verrassing van de burgemeester, omdat in het college anders was besproken.
Burgemeester: “Mea Culpa, sorry.”
20.40 uur – De burgemeester erkent dat hij in de media iets te voortvarend was door op 30 maart te stellen dat Haren zijn zelfstandigheid kwijt was. “Nimmer heb ik de zelfstandigheid in de waagschaal willen stellen. Ik sta nog steeds achter de ambitie van zelfstandigheid. Ik heb de handdoek niet in de ring gegooid. Ik ben nog steeds voorstander van het spoor om zelfstandigheid te volgen. En ook het spoor van de ahri-procedure, fusie met Groningen/Ten Boer bespreken.”
Met deze verklaring in de raad probeert burgemeester Van Veen de angel uit de kritiek te halen op zijn uitlatingen. Tevens maakt hij expliciet duidelijk dat hij nog steeds pal achter de ambitie van zelfstandigheid staat.
Raad blijft hangen in data en historische feiten
20.49 u – Kleine irritatie tussen de burgemeester en zijn portefeuillehouder, Michiel Verbeek. Hij zegt dat Verbeek niet de indruk moet wekken dat de burgemeester binnen het college niet zou hebben gemeld dat hij een persoonlijk overlegje had gehad met gedeputeerde P. Brouns. De vergadering ontaardt nu in een debat over procedures, data en verwijten, waarbij tot nu toe met geen woord is gesproken over het plan van aanpak, waarin Haren haar zelfstandigheid gaat herwinnen. Het lijkt in de raadszaal nu een opstootje op het voetbalveld waarin met de scheidsrechter wordt ruziegemaakt over de spelregels. Gevoetbald wordt er nog steeds niet.
21.02 u – Wethouder Verbeek: “Voor ons is nog steeds ons plan van aanpak het belangrijkste. Dat is het primaire traject. Dat is een opdracht van 12 van de 17 zetels hier. Dat neemt niet weg dat we ook aandacht moeten geven aan het spoor van de provincie: fusie met Groningen bespreken.”
Verbeek toont passie voor zelfstandigheid
21.08 u – Wethouder Verbeek toont emotie en strijdlust. Met passie stelt hij dat het rapport van B & A niet louter negatief is. Hij zegt dat er verbeterpunten in staan, maar dat die allemaal haalbaar zijn. Hij vindt het ook flauw dat sommige raadsleden steeds maar zeggen dat Haren de laatste twee jaar heeft stil gezeten. Hij memoreert dat Haren in 2014 een aantal zwakke punten had in de bestuurskracht en dat zes onderwerpen toen flink zijn aangepakt, zodat Haren eind 2015 klaar was voor het besluit om zelfstandig te blijven. Hans Sietsma van GL zegt dat hij geen verbeteringen heeft gezien.
Einde updates
Geen reacties