De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 25 augustus, 2026
Deze post is bekeken 224 keer.

vrijdag 15 april 2011

Nieuws:

Groen Links had burgers willen horen over Zernike College

Door: Redactie

Groen Links vindt het vreemd en ongewenst dat burgers niet hebben meegepraat over de keuze om eventueel het Zernike College te laten bouwen naast sportcomplex Scharlakenhof te Haren. Jacqueline van Duinen van Groen Links: “In de raadsvergadering van 28 maart jl. heeft GroenLinks getracht om inspraak voor de burger te krijgen bij de keuze voor een nieuwbouwlocatie van het Zernikecollege. Al langer leeft er binnen de gemeenteraad twijfel over de meest geschikte locatie om de bovenbouw van het Zernikecollege naar toe te verplaatsen. Eerder waren drie locaties in beeld, het college voegt daar een vierde aan toe: achter het sportcentrum Scharlakenhof (in plaats van de geplande woningbouw). Het college wil deze locatie ook direct vastleggen al voorkeurslocatie, terwijl een aantal raadsfracties al meermalen heeft gevraagd om een degelijk onderzoek naar nieuwbouw op het Nesciopark, naast het transferium. Deze locatie heeft verschillende voordelen: geen last van spoorweglawaai, de ontsluiting via het openbaar vervoer is vele malen beter en wat voor GroenLinks heel belangrijk is: de natuurwaarden van het Scharlakenhof worden niet aangetast.”

jordan femme
basket jordan femme
basket jordan femme
hollister soldes
hollister soldes
Hollister Deutschland
mbt outlet
michael kors bags
air jordan 11
hollister pas cher
michael kors outlet
Cheap Ray Ban Sunglasses
kate spade outlet
hogan outlet
michael kors handbags uk
louboutin pas cher
scarpe hogan
basket louboutin
kate spade outlet
spyder jacket

3 reacties

Eric zegt:

Nesciopark heeft dan wel last van lawaai van de snelweg en niet te vergeten ook last van fijnstof uit uitlaatgassen (Had de landelijke overheid daar al niet een duidelijk standpunt over?) Hoe denkt Groen Links dan over de gezondheid van onze kinderen?

inwoner zegt:

Helemaal eens met @Eric Nescio park veel te dicht bij snelweg zie rapport van het RIVM http://goo.gl/pWuYi

citaat:

“Op basis van deze meetresultaten kan dus geconcludeerd worden dat tot op minimaal 400
meter een invloed van de snelwegen merkbaar is in de binnenlucht van de scholen.”

“De conclusie die op basis van bovenstaande studies getrokken kan worden is dat er voldoende
wetenschappelijke basis is om het wonen langs drukke verkeerswegen of het zitten op scholen
die in de nabijheid van snelwegen gelegen zijn ongezonder te karakteriseren dan situaties
waarin er een grotere afstand is tussen woon- en schoollocatie en drukke verkeerswegen.
Hierbij lijkt de slechtere luchtkwaliteit een grote rol te spelen.”

Kortom .. Bij Groen Links is er blijkbaar wel oog voor het scharlakenbos maar speelt de gezondheid van de schoolgaande kinderen geen rol.

Misschien moeten ze deze duidelijke boodschap ook eens tijdens verkiezingstijd kenbaar maken?

Frank zegt:

Daarentegen ligt het Scharlakenhof direct naast een rangeerterrein; hoe veilig is dat? In geval van nood is het een lastige plek om te bereiken.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.