De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 30 september, 2026
Deze post is bekeken 109 keer.

woensdag 18 februari 2009

Nieuws:

Hein weer ’thuis’ op Sassenhein

Door: Redactie


Vanochtend, 18 februari 2009 tegen tien uur kwam Hein van Aalderink weer ’thuis’. Met een hijskraan werd zijn standbeeld weer geplaatst op de plek waar hij sinds 1923 had gestaan, naast het paviljoen Sassenhein te Haren.Hein van Aalderink maakte het in 1910 mogelijk dat de hengelvereniging het watergebied van 25 hectare (waarvan 20 hectare water) kon kopen. De naam Sassenhein is de samenvoeging van de namen Saskia (zijn vrouw) en Hein.

Het afgelopen jaar is Sassenhein door een nieuw stichtingsbestuur gered van de ondergang. Sterker, de accommodatie is geheel vernieuwd en momenteel bereidt men zich voor op een hete en drukke zomer aan de waterkant. De horeca heeft nieuwe impulsen gekregen en men denkt met Sassenhein een tweede ‘Kaap Hoorn’ in handen te hebben. Het terras aan het water is inderdaad een sprookje.

Vandaag werd met een hijskraan het standbeeld van Hein van Aalderink weer op zijn sokkel gezet naast het paviljoen. Het beeld moet nog worden gerestaureerd.

Op 3 maart wordt Sassenhein in een besloten bijeenkomst officieel heropend.

Op zaterdag 7 maart vanaf 10.00 uur is heel Haren welkom om het nieuwe Sassenhein te ervaren.

Foto: Het standbeeld van Hein van Aalderink staat op het punt om te worden getakeld en terug te keren op de plaats waar hij tientallen jaren in noordwestelijke richting over zijn wateren tuurde.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.