De krant die je leest van A tot Z
Zondag 9 augustus, 2026
Deze post is bekeken 163 keer.

dinsdag 27 mei 2014

Nieuws:

Hortus onderzoekt kansen voor Art & Garden Festival

Door: Redactie

De realisatie van een Art&Garden Festival in de Hortus botanicus Haren in 2016 is een stuk dichterbij gekomen nu de gemeente Haren en de provincie Groningen ieder € 5000,- beschikbaar hebben gesteld voor de financiering van een haalbaarheidsstudie en het maken van een bidbook dat nodig is voor de aanvraag van subsidies.

Hortus art en garden 2014

 

Het Amsterdamse bureau TAAK zal, in nauw overleg met de voorbereidingscommissie en het bestuur van de Hortus, het scenario voor het festival verder uitwerken en een begroting maken voor dit internationale evenement. Het gaat hierbij om een fors bedrag, in de orde van € 500.000,-, maar dan zal er ook een Festival georganiseerd kunnen worden dat zijn gelijke in Nederland niet kent. Of het project haalbaar is moet natuurlijk worden afgewacht, maar zowel de voorbereidingscommissie als het bureau TAAK zijn optimistisch over de kans op succes.

Al jaren geleden kwam Klaas Poppinga, ex-ondernemer te Glimmen, tevens grondlegger van de Keltische tuin in de Hortus, met het idee om een Art&Garden Festival te organiseren. Dat zou een goede (financiële) impuls voor de Hortus kunnen zijn, was zijn gedachte. Een dergelijk festival –Concours des jardins genoemd in Frankrijk- vindt jaarlijks plaats in Chaumont-sur-Loire en trekt tienduizenden bezoekers. In dit festival staat de ontmoeting tussen beeldende kunst en tuinarchitectuur centraal, waarbij het gaat om een gemeenschappelijk project van architect en beeldend kunstenaar. Voor het beoogde festival van 2016 in de Hortus is het thema “Shelter” gekozen. Het idee is om het festival elke 2 jaar met een nieuw thema te herhalen. Bureau TAAK kwam met de suggestie de gehele Hortus bij het Art&Garden Festival te betrekken, omdat de Hortus op tal van punten al een “Shelter” is, met name voor bedreigde plantensoorten. Om de levensvatbaarheid van een A&GF in de Hortus te onderzoeken is eind vorig jaar een voorbereidingscommissie ingesteld onder voorzitterschap van Klaas Poppinga, die in goed overleg met het Hortusbestuur, een concept-projectplan heeft opgesteld, dat op korte termijn verder zal worden uitgewerkt door het bureau TAAK.

 Klaas Poppinga ziet Art&Garden Festival in Hortus zitten...

Klaas Poppinga ziet Art&Garden Festival in Hortus zitten…

 

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.