De krant die je leest van A tot Z
Maandag 28 september, 2026
Deze post is bekeken 114 keer.

woensdag 22 april 2009

Nieuws:

Natuurwandeling om Drentse A te ontdekken

Door: Redactie

Op zaterdag 2 mei van 9.00 uur tot 12.00 uur organiseert Het Groninger Landschap een lange afstandswandeling met een bezoek aan Het Hemrik en de benedenloop Drentsche Aa. Vertrekpunt is het kantoor van de Stichting Het Groninger Landschap, Rijksstraatweg 333 in Haren.

Gidsen van Het Groninger Landschap nemen u mee door het Hemrik, dat alleen onder begeleiding is opengesteld voor publiek. Dit gebied bestaat deels uit elzen-wilgen broekbos en deels uit moerassig grasland. Door de grote variatie in vegetatie is het gebied rijk aan vlindersoorten.

Ook de vrij zeldzame moerassprinkhaan is er te vinden. In het blauwgrasland staan ratelaars en kale jonkers. De rietvelden, waar vaak vele libellen zweven, accentueren het natte karakter. Het geeft een beeld van de laagveengebieden die zon tweeduizend jaar geleden delen van Nederland bedekten.

De wandeling is gratis, duurt circa 3 uur en is 12 kilometer lang. Honden zijn niet toegestaan, ook niet aangelijnd. U moet zich vooraf opgeven bij Het Groninger Landschap, telefonisch bereikbaar iedere werkdag van 9.00 uur tot 17.00 uur, telefoon (050) 589 27 14 of per mail via kantoor@groningerlandschap.nl.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.