De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 21 April, 2026
Deze post is bekeken 86 keer.

maandag 01 oktober 2012

Nieuws:

Nieuwbouw Zernike toch nog inzet van gesteggel in raad

Door: Redactie

Het college van B & W in Haren legde vanavond een stedebouwkundig plan neer voor de nieuwbouw van het Zernike College aan de Kerklaan in Haren, schuin tegenover de Hortus. Daaronder een fiets- en wandelverbinding tussen de school en de achterliggende Oosterweg. Wie dacht dat de raad hier snel een klap op zou geven omdat men het met de locatie eens was, had het mis. Een uur werd er nog over gediscussieerd in een sfeer van kissebissen.

Bovenlangs ziet men de Kerklaan...

Voorstel

Het voorstel van het college behelst in grote lijn het stedebouwkundig plan (zeg maar: waar de school moet worden gebouwd en welke wegen en fietspaden daar bijhoren) en een beschikbaarstelling van 14.701.000 om de bouw te financieren.

Slag om de arm voor 14.7 miljoen

Hoewel de raad feitelijk unaniem instemt met de locatie, was het coalitiepartij VVD die een slag om de arm hield als het gaat over de centen. Fractievoorzitter Pieter Terpstra diende samen met GL,PvdA en CU een amendement in (een wijzigingsvoorstel) waarin weliswaar het stedebouwkundig plan wordt goedgekeurd, maar waarin de toezegging van de 14,7 miljoen wordt uitgesteld tot na behandeling van de begroting 2013 dit najaar.  Dit kwam Terpstra op toorn te staan van D66 (‘jammer, deze vertoning’)  en GVH (‘u staat morgen in de krant als de partij die dwarsligt bij de nieuwbouw van het Zernike’).  Daarop kaatste Terpstra dat het hem geen biet kon schelen wie er in de krant zou staan, het ging hem om de inhoud. Waarop de burgemeester de kemphanen geruststelde dat de ‘krant al op bed was op dit late uur’.  Hij rekende buiten de webcam!

Ten prooi

Het dossier viel ten prooi aan de vreemde schermutselingen. Want deze keer was het de oppositie die zich juist schaarde achter het collegevoorstel, en was het de coalitiepartij VVD die het voorbehoud maakte. Terpstra vond dat hij met zijn aarzeling allerminst het plan torpedeerde, maar de fracties van D66 en GVH vonden dat juist wél.

En toch….akkoord

En zo steggelden de opponenten over een voorstel, waarmee ze het in de kern eens waren. Toen burgemeester Rob Bats rond 23.15 uur eindelijk het amendement (dus voorlopig nog geen geld beschikbaar stellen) in stemming bracht werd dit met een meerderheid (CU, GL, VVD en PvdA) aangenomen. Daarna kwam het geamendeerde voorstel in stemming en daar ging de raad unaniem mee akkoord. Weliswaar met een mokkende Fokke Fennema (D66) en Mariska Sloot (GVH).

Het resultaat is dat de plannenmakers van de nieuwbouw kunnen doorgaan, maar dat het fiat voor het geld pas in november te verwachten is.De school zou in 2015 in gebruik gesteld moeten worden.

Pieter Terpstra.(VVD): Wel akkoord met plan, maar het geld pas beschikbaar stellen na behandeling van de begroting 2013.

 

12 reacties

Madelief zegt:

Het wordt er niet leuker op in Haren-Noord. Weg groen, weg landelijke sfeer. Beton en bakstenen ervoor in de plaats.

De Groot zegt:

@ Madelief: fijn voor het Zernike dat de nieuwbouw weer een stapje dichterbij is!

Madelief zegt:

@De Groot, ja voor het Zernike wel. Maar de inwoners van Haren-Noord worden in hoog tempo verrast door het ene na het andere nieuwbouwplan. Nu al zijn er op verschillende plaatsen verkeersproblemen en onveilige situaties. Die zijn in de loop der jaren al door meerdere personen en groepen onder de aandacht van de gemeente gebracht. Tevergeefs…geen interesse. Door overal te gaan bouwen wordt de druk op de omliggende wijk en al haar vaak smalle straten nog veel groter. De gemeente schermt met een geheimzinnig verkeers- en vervoersplan. Maar hoe je het ook wendt of keert, het is niet op te lossen. De Kerklaan, Oosterweg, Kromme Elleboog en Molenweg zijn nu al druk en gevaarlijk. Er wordt idioot hard gereden, zelfs ingehaald en er dendert verschrikkelijk veel verkeer door heen. Ook veel zwaar verkeer, hetgeen veel geluidsoverlast veroorzaakt. En dat is niet alleen overdag. Het begint ’s morgens al voor 6 uur.

Haren-Noord heeft een landelijke uitstraling door het vele groen. Daar heeft de gemeente geen boodschap aan. De gemeente heeft evenmin een boodschap aan verkeersoverlast. Die gaat alleen voor de centen. En u woont duidelijk niet in Haren-Noord. Want er is hier in de buurt helemaal niemand die al de plannen ziet zitten (deelgebieden 5 en 6, nieuwbouw Zernike).

Stefan zegt:

@Madelief: de bouwplannen zitten al tien jaar in de pijplijn. (http://www.provinciegroningen.nl/fileadmin/user_upload/Documenten/Downloads/LOP_Haren.pdf) Van een echte verrassing kan dan toch geen sprake zijn. Het is hooguit verrassend dat de plannen al zover uitgewerkt zijn.

Ik zie u telkens “nee nee nee” roepen, maar u doet dat zonder een alternatief aan te dragen. In mijn ogen heeft dat een erg hoog NIMBY gehalte…

Madelief zegt:

@Stefan, inderdaad! Onze buurt zucht al jaren onder de verkeersoverlast. Hier heeft de gemeente nog nooit 1 vinger naar uitgestoken ondanks vele verzoeken. Inmiddels wil men 365 woningen erbij bouwen en een grote middelbare school om de hoek. Hoe moet je al dat extra verkeer dan nog verstouwen. Niet dus! Natuurlijk willen wij dit niet in onze buurt. En wij niet alleen. Er is in heel Haren-Noord veel verzet tegen. Deze gemeente luistert niet naar haar inwoners. Wij vragen al jaren om verkeersremmende maatregelen en dit is ook al vanuit een naburige basisschool gebeurd, maar je krijgt niet eens een behoorlijke reactie. Vervolgens wil men flink bouwen waardoor er alleen vanuit de deelgebieden 5 en 6 al zo’n 700 auto’s per dag erbij komen. Wil jij dat dan? File vanaf de Rummerinkhof tot aan de rotonde Molenweg? Leuk. Veel routes zijn nu al erg gevaarlijk voor fietsers en dat wordt er ook niet beter op. Natuurlijk roep ik nee. Maar ik begrijp uit jouw reactie dat jij jouw backyard wel ter beschikking stelt?

Henk zegt:

Madelief, ik fiets elke ochtend door jouw buurt en met die verkeersoverlast valt het wel mee. Jij overdrijft heel erg. Waarschijnlijk gebruik jijzelf ook een auto, maar dat mag dan zeker wel weer. Ook jouw opmerkingen over beton zijn sterk overdreven; er zou destjds ook op de hockeyvelden gebouwd worden maar dat plan is gecancelled.
Ooit is ook jouw huis daar ergens in Haren Noord gebouwd en misschien vonden de omwonenden dat destijds ook wel vervelend.
Stefan heeft groot gelijk met zijn opmerking over nymby!!

Stefan zegt:

Mijn backyard is al vol…
Ik heb nog steeds geen alternatief van u gehoord. Voor het gemak vergeet u ook dat er aan de Kerklaan veel meer ruimte is dan aan de Beatrixlaan, waar het Zernike college nu zit. Netto is de verhuizing dus een verbetering.

Madelief zegt:

@Henk, kijk maar eens op de site van de gemeente in het Verkeers- en vervoersplan. En dan in het bijzonder op blz. 54 waarop de knelpunten zijn aangegeven. Wie heeft er hier nu gelijk?

Jan zegt:

Ik deel de bezorgdheid van Madelief betreffende Haren-Noord. Er zou een wijk worden aangelegd conform het Groenstructuurplan dat de gemeente Haren in samenspraak met het Comite Regio Haren-Groningen (www.tussengebied.nl) had opgesteld.
Het Groenstructuuplan wordt echter met voeten getreden als je ziet hoe volgebouwd het eerste deelgebied wordt (ten noorden van de Bolhuissteeg). Dit heeft niets met Harens bouwen van doen waar huizen van oudsher aan brede lanen met bomen liggen op ruime kavels. Niet voor niets heeft het Comite Regio Haren Groningen de samenwerking met de gemeente Haren onlangs opgeschort. Afspraken worden immers niet nagekomen met als gevolg dat veel te veel groen moet wijken hetgeen Haren nu juist zo aantrekkelijk maakt. Tenslotte was de bouw van het Zernikecollege helemaal niet opgenomen in het Groenstructuurplan. Door dit bouwproject komen de landschapswaarden van Haren-noord verder onder druk te staan.

Madelief zegt:

@Jan, uitstekend verwoord. Je kunt aan de reacties hierboven precies afleiden wie er wel en wie er niet in Haren-Noord woont 🙂

Paul zegt:

@Madelief, Je hebt best vaak kritiek op allerlei plannen die de gemeente heeft. Ook heb je het vaak over verkeersproblemen. De verkeersproblematiek is niet alleen geldend in Haren Noord. Bij het kruispunt Middelhorsterweg en Anjerlaan hoopt het verkeer zich in rap tempo op.

Dit komt door aan de ene kant de gigant “CBS De Borg” en aan de andere kant “OBS De Wissel”. Meest ongunstig is als tot overmaat van ramp het spoor dan ook nog eens open staat.

Dit zijn problemen die er gewoon zijn en inderdaad, zoals jij eerder op deze site hebt genoemd, steeds groter worden. We helpen mekaar niet door hierover boos te schrijven. Ik sta elke ochtend in de file bij de Anjerlaan. Boos worden helpt me niks. Is wel menselijk natuurlijk.

Je zult daar een werkgroep voor op moeten richten. Een groep van mensen die zich dar mee bezig houdt. Kom met plannen, ideeën. Organiseer een bijeenkomst, nodig de gemeente uit. Probeer verder te komen dan dit medium.

Samen sta je sterk. Ik sta er open voor structureel met mensen naar oplossingen te zoeken. Uitwerken van ideeën.

Daar kun je het verschil maken. De problemen die er zijn op dit moment zijn de vruchten die je plukt van de huidige conjectuur. Daar hebben we met z’n allen part EN deel aan. Laten we het dan ook samen oplossen.

groeten Paul

Jan zegt:

Beste Paul.

Je zienswijze geven op artikelen op deze website heeft ook tot doel lezers van deze site alert te maken op wat er gaande is in deze gemeente. Zo kun je meer mensen mobiliseren die uiteindelijk kunnen gaan samenwerken in bijvoorbeeld een werkgroep. Ik moet toegeven dat ik sceptisch ben over de invloed van deze zogenaamde “klankbordgroepen”. Het Comité Groningen-Haren (www.tussengebied.nl) heeft, zoals ik al gezegd heb, het contact met de gemeente Haren opgeschort en ik kan ze geen ongelijk geven. De gemeente Haren is geen betrouwbare gesprekspartner gebleken als het gaat om Haren-Noord.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.