Nije Cruijs, voorbeeld van doorgeschoten parkeerbeleid
Dat het systeem van bewonersvergunningen rond het centrum van Haren zijn doel voorbij schiet wordt duidelijk als men de situatie aan de Kerklaan beziet. Ook daar, wellicht op verzoek van buurtgenoten, geldt een regime van bewonersvergunningen. Hoewel er geen parkeerverbond geldt.
Het gevolg is dat mensen hun auto weleens parkeren bij ’t Nije Cruijs, waar o.a. Torion is gehuisvest. Om dit dan weer weer tegen te gaan is een bordje ‘alleen vergunninghouders’ van zolder gehaald en voor de parkeerplaats gezet. Men kan zien dat het bord later is voorzien van plakletters: vergunninghouders. Echter, wie de geparkeerde auto’s bekijkt die daar zoal staan, ziet dat er helemaal geen vergunningen op het dashboard liggen. Waarschijnlijk hebben bezoekers en medewerkers van ’t Nije Cruijs dus helemaal geen vergunning en dient het bord dus om af te schrikken. Wordt er op deze parkeerplaats ook gecontroleerd door de parkeerwachters? Dat lijkt er niet op. Zo wordt een officieel bord dus misleidend ingezet en wordt het parkeerregime gekunsteld.
Dat is weer een voorbeeld van een regime dat uit de hand loopt en waarvan niemand weet waarvoor het ook alweer nodig was. In de Kerklaan geldt geen parkeerverbod, waarom mag men daar niet parkeren als men lopend naar het centrum gaat? Wie het weet, mag het zeggen.
OVERIGE WIJKEN
Ondanks de kritische kanttekeningen van lezers en andere Harenaars is de gemeente niet van plan het systeem van de bewonersvergunningen buiten het dorpscentrum overboord te zetten. Dat zegt wethouder Remco Kouwenhoven desgevraagd. Het systeem voldoet goed, ondanks knelpunten, en is ooit in het leven geroepen op verzoek van buurtbewoners die parkeeroverlast vreesden. In Haren worden jaarlijks ruim 350 mensen bekeurd in de schilstraten, daarbij zijn ook bezoekers van bejaardencentra en begrafenissen.
ACHTERGROND
Opmerkelijk dat buurtbewoners worden genoemd als alibi voor een systeem dat op verschillende plaatsen onredelijk werkt. Men zou bijna kribbig worden op buurtbewoners, omdat die als het ware parkeerders willen verjagen uit hun territorium. Onredelijke situaties bestaan er echt. Huize Westerholm aan de Irenelaan is een voorbeeld. Wie daar als bezoek of vrijwilliger op visite wil kan er nergens legaal parkeren. Men moet uitwijken naar de wijk Maarwold, honderden meters verderop. Ronduit beschamend is de situatie voor bezoekers van uitvaartdiensten in de RK kerk. Ook die kunnen nergens parkeren, zelfs niet op het plein voor de kerk, omdat daar ook op verzoek van bewoners een bord is gezet met ‘uitsluitend voor vergunninghouders’. De wethouder vindt het wel een pijnlijke situatie, maar vindt toch dat de regels gehandhaafd moeten worden. Burgemeester Rob Bats valt hem bij, hoe lastig hij het ook vindt.
Per saldo blijft het dus voor bezoekers van Westerholm en van de uitvaartdiensten in de RK kerk een riskante situatie. Ze zullen hun parkeren met een boete van 85,00 moeten bekopen.

4 reacties