Ook CDA steunt petitie Uitstel Haren
Vandaag heeft de fractie van het CDA zich geschaard achter het burgerinitiatief dat de beslissingen over een mogelijke fusie van de gemeente Haren wil uitstellen tot na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2014.
Tekst CDA
CDA Haren steunt online petitie Uitstel
CDA Haren is blij dat particuliere initiatiefnemers vragen om uitstel van de besluitvorming tot herindeling. Voor ons is altijd het uitgangspunt geweest dat burgers zich moeten kunnen uitspreken over hgerindeling/samenwerking. Als de burger kiest voor herindeling, dan zullen wij dat besluit respecteren. Het CDA heeft al vele malen gepubliceerd over dit onderwerp. U kunt deze gemakkelijk terugvinden op de site van de Harense lokale media. Voor ons is maatschappelijk draagvlak zeer belangrijk. Het is een van de criteria in de wet. En dus zullen we ons maximaal moeten inzetten omdat draagvlak te vinden. De huidige procesgang voorziet daarin niet.
Wij juichen het initiatief van burgers van harte toe. Er is geen enkele noodzaak om vlak voor de verkiezingen in 2014 over deze belangrijke kwestie nu in razend tempo te beslissen. Waarom die haast? Wie wordt daar beter van? En waar blijft de zorgvuldige afweging? Natuurlijk kan de gemeenteraad zeggen dat ze mandaat heeft. De vraag is alleen of voor een zo belangrijke beslissing die gaat over het voortbestaan van je eigen gemeente de raad dat mandaat ook moet gebruiken. De vraag die eerst gesteld moet worden moet zijn: ‘Wat vinden burgers eigenlijk?’. Wij staan voor ‘nieuwe’ politiek en daarin past burgerparticipatie en interactief besturen. Wij staan voor een moderne wijze van het betrekken van burgers. En gezien het gewicht van het onderwerp zou maximale invloed van burgers vanzelfsprekend moeten zijn.
Er is een zgn. participatieladder voor burgerparticipatie. Het CDA past deze participatieladder toe op dit onderwerp. Conclusie: het belang is hoog. En daarbij past een bestuursstijl van maximale openheid en transparantie en daarbij past een maximale invloed van de burger. De geplande inloopavonden, waarop de burgemeester alles nog een keer kan uitleggen beantwoordt niet aan de door ons gewenste maximale participatie. Als dan ook de gemeenteraad op basis van die informatie voor de komende verkiezingen een besluit gaat nemen, staat de burger helemaal buitenspel. En dat is nooit de bedoeling van democratie geweest. Democratie gaat ook over participatie. Sterker nog participatie is een ‘conditio sine qua non’ (Prof. Leyenaar, 2007).
Dus: uitstel is noodzakelijk om de burger maximale invloed te geven op een belangrijke beslissing.
René R. Valkema MBA
Namens de fractie van het CDA
Op deze website kunt u een petitie tekenen. Wij bevelen die van harte aan.
www.uitstelharen.nl
7 reacties