De krant die je leest van A tot Z
Zondag 28 Juni, 2026
Deze post is bekeken 84 keer.

maandag 13 juni 2016

Nieuws:

Opinie: Oud-raadslid (CDA) wil wel bij Groningen

Door: Redactie

Oud-raadslid Hans Meles uit Haren (CDA) wil wel bij Groningen. Hij denkt hier dus anders over dan de huidige CDA-fractie in de raad van Haren. Hieronder zijn opiniestuk.

Door Hans Meles

Jarenlang heb ik gedacht dat Haren zelfstandig kon/moest blijven. En een prettig woonklimaat zou houden als Schiermonnikoog, Rozendaal en al die andere kleine gemeenten die nog steeds hun hoofd boven water houden. Maar is dat wel verstandig ?

Haren heeft geen geld, zoveel is mij de laatste maanden wel duidelijk geworden. Dus geen geld om te investeren, maar is er dan wel geld om de voorzieningen in stand te houden ?

Even buiten beschouwing gelaten de begrijpelijke emoties, verkiezingsbeloften, onderzoeken etc., is het voor Haren niet veel beter om te kiezen voor de grote stad ? Vanuit het Rijk komt dan een soort herindelingsbonus. Dat vele geld kan in Haren goed benut worden, je hebt wat te onderhandelen:

1. Geen betaald parkeren meer in Haren, maar een blauwe zone met parkeerschijven;
2. Versterking van de zorg voor iedereen die zorg nodig heeft;
3. Upgrading van de Hortus: maak er een centrum van Natuur, Duurzaamheid en Energietransitie van waar scholen kunnen komen om wat te leren;
4. Geen bebouwing op het Raadhuisplein, maar juist meer groen en een vaste muziekkoepel;
5. Geen hoogbouw in Haren, vijf bouwlagen is het maximum;
6. Een groene, eeuwigdurende buffer tussen Haren en Groningen ;
7. In stand houden c.q. verbeteren van alle voorzieningen, zoals sport, welzijn, gezondheidszorg, middenstand, etc.

Zo zijn er nog vele mogelijkheden om Haren met een gerust gevoel over te laten gaan naar de grote stad Groningen. Het zal allemaal even wennen zijn, maar naar mijn mening op dit moment de enige juiste optie.

Haren, 12 juni 2016, Hans Meles

4 reacties

dejong zegt:

Dhr. Meles vergeet dat gemaakte afspraken door een nieuw stads college wegens ‘voortschrijdend inzicht’ niet nagekomen zullen kunnen worden. Uit de historie van eerdere gemeentefusies blijkt zulks vrijwel altijd. Als er wegens nieuwe megaprojecten weer bespaard moet worden lijden de perifere wijken als eerste! Denk maar aan de de opgelegde besparingen op groenonderhoud in de buitenwijken van de stad. Alleen het centrum mocht ongewijzigd onderhoud houden. Nakoming vragen alsdan door ex-Hareners levert politiek geen enkel gewicht meer in de schaal. Ik heb de indruk dat veel politici hun eigen carrière heel wat belangrijker achten dan de politieke opdracht die ze hebben gekregen van hun achterban. Pleiten voor de fusie staat goed op je CV.

dejong zegt:

Zoals u wellicht weet, werkt Dhr. Meles bij de Provincie.

Marietje zegt:

Ha, is die even lekker gehersenspoeld door zijn collega-ambtenaren uit het provinciehuis!

Beks zegt:

Fijne discussietechniek: als we de argumenten niet kunnen weerleggen vallen we de persoon aan. Ik herinner me de heer Melis als een praktisch en integer raadslid.
Ik kan me vinden in zijn voorstellen afgezien van de Hortus en 5-hoog. En wat betreft de groene buffer: volgens mij zijn wij het, die al jaren de ruimte tussen Groningen en Haren aan het volbouwen zijn. Groningen kan nog een poos vooruit met Meerstad en het Suikerunieterrein. Tegen de tijd dat ooit het gebied westelijk van de Rijksstraatweg ter discussie komt zijn wij, de grijze, behoudende golf, al lang uitgestorven. En ik vertrouw dat er dan weer verstandige mensen zijn die opkomen voor de groene buffer.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.