De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 25 Juli, 2026
Deze post is bekeken 152 keer.

dinsdag 27 maart 2012

Nieuws:

Oud-wethouder J. Niezen: “Ik betreur niets, het was goed voor iedereen”

Door: Redactie

Oud-wethouder Jeroen Niezen (GL) van Haren volgt de raadsvergaderingen in Haren en doet verslag voor de collega’s van het Harener Weekblad (andere krant van Haren). Gisteravond zag hij hoe er oordelen werden uitgesproken over het college, waarvan hij deel uitmaakte toen in 2009 de ‘foute’  vergunning werd verleend aan Intermezzo. Niezen hekelt de manier waarop GVH, D66 en CDA ‘het vuurtje opstoken’ en uiteindelijk ‘zichzelf op de borst kloppen’ omdat ze transparantie nastreven. Over de gemaakte fouten in het dossier Intermezzo in 2009 zegt Niezen klip en klaar dat hij niets betreurt en dat de handelswijze van het college destijds ‘goed was voor iedereen’.  Niezen zegt dat de aanvallen weer bewijzen dat er een ‘naar binnen gerichte bestuurscultuur’ is waarin vooral wordt gezocht naar schuldigen en niet naar oplossingen. 

Jeroen Niezen: “In de behandeling van de drie moties over de bouwvergunning voor Intermezzo doen de partijen er weer eens schepje boven op. Opvallend is dat het vooral de voormalige oppositiepartijen D66, GVH en CDA zijn die het vuurtje aanwakkeren. Het draait weer om de schuldvraag en om de procedures. De vraag is echter wie er wat bij deze hele zaak te winnen heeft. Eigenlijk alleen deze drie partijen, die zichzelf weer eens op de borst kunnen kloppen en laten zien hoe “transparant” ze zijn. Maar is dat wel zo? Draagt het constant oprakelen en uitvergroten van “fouten” uit het verleden bij aan een transparant bestuur? Naar mijn idee niet, en zijn er vooral veel verliezers. Er is verlies voor het imago van Haren, voor het aanzien van de overheid, voor de betrouwbaarheid van de overheid en niet in het minst voor de aanvrager van de bouwvergunning. De aanvrager is niet in het geding, want de verantwoordelijkheid ligt in deze zaak volledig bij het college. Ik droeg die verantwoordelijkheid. Het is een lang verhaal, waarvan de bottomline is dat ik nog steeds denk dat wat gebeurd is, goed is geweest voor iedereen. Ik betreur niets. Wat nu (weer) gebeurt is typerend voor een naar binnen gerichte bestuurscultuur, die zich richt op het afrekenen van personen en het niet nemen van verantwoordelijkheid. Als bestuurskracht het belangrijkste criterium is voor zelfstandigheid op lange termijn, dan stevent Haren dezer dagen vlot af op herindeling.”

Jeroen Niezen, voormalig wethouder van Haren: Zoals het is gelopen was goed voor iedereen destijds...

14 reacties

Jensen zegt:

Niezen maakte meer kapot dan ons lief was.

Kees zegt:

duidelijk dat Niezen niet wil leren van zijn fouten.

zijn opmerking: “handelswijze van het college destijds ‘goed was voor iedereen’.” valt dus bij mij niet goed. Fout=Fout

Wie zorgt voor imagoverlies, degene die illegaal handelen voorstaat toch?
De verantwoordelijkheid nemen is ook de schuld toegeven, en herhaling proberen te voorkomen.

meike zegt:

Ik denk dat meneer Niezen zich beter stil kan houden, hij is ook een van de heren die diverse beloftes gedaan heeft en niet is nagekomen (in de oude tijd).

geldterug zegt:

niet iedereen in de wieg gelegd voor de functie van “Wet” houder.

stemmer zegt:

bestuurskracht volgens JN:

-gorechters stem op mij, dan hoeven jullie niet te verhuizen! 2006
-maakt niet uit wat de ambtenaren zeggen over in strijd met de wet, ik beslis dat het goed is. Wetten zitten alleen maar in de weg 2009
-die second opinion van opbrengst Haderaplein van 2,7 mln lager, die geloof ik niet en daarom doe ik er niets mee 2010, vlak voor de verkiezingen

Communisme en paternalisme zijn bakermatten van GL. JN is het levende bewijs dat bakermatten niet zo maar afgeschud zijn.

De complimenten voor Marco in ’t Veldt, zijn beschouwing is Harens journalistiek hoogtepunt van het jaar

Note redactie: De quote is van Jeroen Niezen. En Marco in ’t Veldt werkt voor een andere krant in Haren.

m smit zegt:

juist jouw achteraf reactie maakt meer kapot dan je lief is jeroen zou toch wat beter nadenken (als dat kan)

Stefan zegt:

Wat een mooie blik in de denkwereld van Jeroen Niezen: Blijkbaar geldt in de wereld van Jeroen Niezen de regel “als ik het goed vind hoeven de regels niet gevolgd te worden” Iedereen wordt er dan immers beter van…..

marijke zegt:

Hierbij roep ik de media, en de vele volgers die reacties plaatsen op artikelen over mener Niezen, om Meneer Niezen te beschermen tegen zich zelf.

Alstublieft plaats geen artikel meer, laat hem geen column meer schrijven en interview hem niet meer. De reacties die dit uitlokt vind ik ronduit zielig worden voor hem.

Kennelijk begrijpt de heer Niezen niet dat hij Haren zoveel schade heeft berokkent dat elke uitlating van hem nu nog steeds zo veel negatieve reacties geeft. Kennelijk snapt hij niet dat elke aandacht van de media voor hem herrineringen oproept aan een bestuurder die de gemeente Haren zoveel schandalen heeft bezorgd en miljonen euro’s schade in de vorm van een gemeentehuis / glasbak.

Alsublief redactie HdKr, en HWeekblad, alstublieft geen interviews meer met de heer Niezen !

ex-vvd stemmer zegt:

Jeroen Niezen gaat op hoge poten naar zijn bank.
“Volgens mij hebben jullie een fout gemaakt met mijn bankrekening, er is namelijk zomaar € 100.000 afgeboekt zonder mijn opdracht. Willen jullie dat even herstellen?”

De bankmedewerker beaamt dat het bedrag is afgeboekt en zegt dat het ook zo blijft.

“Ja maar…” begint Jeroen te stamelen “Dat kan toch niet? Dat is tegen alle regels en illegaal!”

“Beste meneer Niezen, het bedrag van € 100.000 is het bedrag waarvan WIJ vinden dat het door u teveel is verdiend in de tijd dat u wethouder van Haren was. Het geld gaan we verdelen over de inwoners van Haren.”

“DAT IS GOED VOOR IEDEREEN.”

“Goedendag meneer Niezen. Tot ziens”

amateur politicus zegt:

Als Haren al afstevent op herindeling zoals Niezen stelt, dan is de oorzaak toch echt financieel: Al die projecten die gierend uit de klauwen lopen en allemaal in de periode 2006-2010 zijn gestart. Inclusief het meerweg project van 11 miljoen, dat door Niezen helemaal is voorbereid. Dat noemde Niezen ook bestuurskracht: het lef om voor een dergelijk ambitieus project te kiezen. Hij heeft heel makkelijk praten, het is zijn project niet, zijn straat niet en zijn geld niet. Bestuurskracht is ook je financien netjes op orde hebben en risicovolle projecten alleen aan te gaan als je tegenvallers kan opvangen zonder de inwoners extra te belasten.

annemarie zegt:

wethouders worden aangesteld door de raad, de raadsleden tussen 2006 en 2010 mogen zich dan wel heel erg gaan schamen. Want een meer incompetenter college heeft er nooit eerder gezeten dan in die periode.

bert zegt:

kunnen we die wethouders niet persoonlijk aansprakelijk stellen voor alle geleden schade?

Gvh stemmer zegt:

Dank u meneer Niezen voor dit verhaal! Dank zij u besparen gvh, cda en d66 veel geld voor hun verkiezingscampagne! De mensen in Haren zijn niet gek! Ze kunnen niet wachten tot ze hun stem weer kunnen uitbrengen… Dank u hartelijk! En succes met het halen van uw kop uit het zand! T zal nog wel een tijdje duren voor u de zandkorreltjes uit uw oogjes hebt gewreven. Toch voel ik een soort van medelijden met uw huidige fractievoorzitter; doet zo zijn best maar heeft niets in te brengen zolang u nog in zijn nek staat te hijgen.

Theo zegt:

Ach, wat een prachtige intro …. Narcist Niezen geeft telkenmale de schuld aan anderen … Intermezzo .. Gemeentehuis … nog veel andere projectjes … ach … raadsenquete … hij begint met ….. aanval op de neutrale voorzitter …… tja ….. wat jammer nou dat MR niet het heft in handen durft te nemen en durft te zeggen: JN: vanaf (….red.) , de SP komt eraan, we moeten een beetje terug naar onze gloriedagen toen jij net begon (niet door jou !)Weet nog JN vlak na de vorige verkiezingen zei dat ze op ca 11 stemmen na niet gehalveerd waren maar bijna gehalveerd waren …. dit mannetje heeft hulp nodig, maar dat begrijpt hij niet en zijn omgeving ook niet .. Dat heb je vaker bij naar binnen gerichte mensen heer Jeroen. Jij deed alles in je eentje, jij bepaalde of je iets zei of niet, jij bepaalde of iets klopte of niet … en weet je, je bent zooo in jezelf gekeerd en met jezelf bezig dat je net op die Wilders lijkt: heeel af en toe met een statement komen zoals hierboven en vervolgens met een tomatensapje daarna lekker op HdeKr zitten lachen om alle reacties pfffffffff

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.