De krant die je leest van A tot Z
Maandag 27 Juli, 2026
Deze post is bekeken 131 keer.

woensdag 08 februari 2012

Nieuws:

Parkeerbonnen werden jaarlijks slechts 0-4 keer verscheurd

Door: Redactie

Volgens de gemeente Haren is het tussen 2001 en 2012 slechts jaarlijks 0-4 keer gebeurd dat een ambtenaar een bekeuring op het gemeentehuis kon laten verscheuren. Eén van hen was wethouder Theo Sieling, die achteraf wroeging kreeg en alsnog de verscheurde bon heeft betaald. Dat gebeurde een half jaar voordat deze zaak in de publiciteit werd gebracht door Haren de Krant. Zie berichtgeving 23 december 2011: http://www.harendekrant.nl/ontluisterend-bekeuringen-ambtenaren-werden-in-gemeentehuis-verscheurd/

De gemeente beantwoordde deze week de vragen van verschillende raadsfracties over de ‘bonnenaffaire’. Men stelt dat het slechts 0-4 keer per jaar is gebeurd in gevallen dat de ambtenaar wegens werkzaamheden fout parkeerde. Men stelt dat er geen gewoonte was om fout te parkeren omdat er toch geen bekeuring zou volgen. De inschatting 0-4 keer per jaar staat haaks op de indruk die eerder werd gewekt toen wethouder Sieling zei dat ‘het een gewoonte was’  om met een bekeuring naar de inningsambtenaar te gaan. Het kwam volgens het college dus slechts sporadisch voor. Overigens erkent het college dat er door deze zaak een ‘verkeerd signaal’ wordt afgegeven als het gaat om de integriteit van ambtenaren. Verscheuren is dan ook niet langer toegestaan.

 

10 reacties

Klaas zegt:

En hoe hebben ze dat bepaald? Heben ze de snippers beward en eer aan elkaar geplakt?

Tsjonge hoe naïef kun je zijn? als je dit gelooft dan weet ik nog wel een mooi sprookjesboek waarin betere verhalen staan.

Herman zegt:

Ik geloof de gemeente op haar woord! Net zoals de kosten voor de sportverplaatsing, het nieuwe gemeentehuis, het zwembad, etc..

Herman zegt:

Bedenk ik mij net; een ambtenaar is in dienst van de gemeente, dus waar hebben we het eigenlijk over?

Note van de redactie: Bij eerdere berichten las u de reactie van iemand die ook meende dat het vestzak-broekzak was. Immers, de gemeente zou dan bekeuringen aan zichzelf moeten geven. Echter, een ambtenaar die fout parkeert is in principe zelf aansprakelijk voor de boete. Hij wou dus de boete aan de gemeente (zijn werkgever) moeten betalen. Als zijn bekeuring wordt kwijtgescholden, maakt de werkgever misbruik van zijn macht als handhaver. En dat staat haaks op een onkreukbare gemeente die niet met twee maten meet. Dat was de kern van de zaak.

Herman zegt:

Dank voor deze uitleg!

Henk zegt:

Wethouder Theo Sieling informeert de raad onvolledig over het zwembad. Dit is in veel gemeenten reden om op te stappen.

Wethouder Theo Sieling laat een parkeerbon verscheuren. Dit is in bijna alle gemeenten reden om op te stappen.

Gaat hij de eer aan zichzelf houden of wordt hij door de gemeenteraad weggestuurd?

Anna zegt:

@Piet, en inmiddels staat het ook op de site van de Telegraaf en lezers kunnen er op reageren….negatief.

fen zegt:

en op teletekst bij sbs6. zal vanavond wel op tv komen denk ik

Piet zegt:

@Anna, Ja ik geef de Volkskrant als voorbeeld, Spitsnieuws, Nu.nl etc.

Anna zegt:

@Piet, neem me niet kwalijk. Dacht dat je nog niet gezien had dat het nieuws zich als een olievlek uitbreidt.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.