De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 27 augustus, 2026
Deze post is bekeken 110 keer.

donderdag 06 januari 2011

Nieuws:

Politie controleerde snelheid

Door: Redactie

In Glimmen stond afgelopen dinsdag de radar van de politie. Het resultaat:

Glimmen, Rijksstraatweg:aantal geregistreerde voertuigen: 2987, aantal overtredingen: 335, hoogst gemeten snelheid: 90 km/uur, maximum toegestane snelheid: 50 km/uur.

10 reacties

Ravie zegt:

wat een originele locatie!

Dorpsgenoot zegt:

@Ravie ….. ze staan niet voor niks bij het “postkantoor”, elke keer is 10 % de sigaar, in dit geval dus ruim 300 man tegen ca 40 euro gemiddeld, is toch 12.000 euro voor een dagje in de auto zitten als politieagent. Is behoorlijk wat geld hoor …… Denk dat ik een eigen bedrijfje begin om gecertificeerd zelf die controles te doen, kost ze 1000 euro per week en hoeven ze geen agenten in te zetten. Elke week lever ik een CD in met de foto’s van de nummerborden en een foto van mijn rekeningnummer …

herman zegt:

ga eens boeven vangen!

meike zegt:

Is het prijsschieten weer begonnen?

Abonnement op te hard rijden zegt:

Het is toch jammer dat bovenstaande reacties nogal negatief van aard zijn. In Nederland hebben we de afspraak dat we op iedere weg een maximale snelheid hebben. Om te zorgen dat een ieder zich hieraan houd zal er toch echt gehandhaafd moeten worden, dat is wat de politie doet. Als je niet wilt dat de politie bekeuringen uitdeelt zal je van het systeem van de maximale snelheid af moeten. Ik vind het juist goed dat de politie dergelijke controles uitvoert dit verhoogd namelijk wel degelijk de verkeersveiligheid, zolang meer dan 10% te hard rijd is er geen reden om daar niet te controleren. Het is namelijk een gebied waar ook fietsers en kinderen veilig moeten kunnen oversteken, en geloof mij als je met 90 km langs racet sta je echt niet meer op tijd stil.

Het is overigens heus niet zo dat ik mij altijd aan de snelheidslimieten houdt. Vooral op de snelweg wil ik nog wel eens wat harder rijden dan toegestaan. Maar als ik dan een boete krijg hoor je mij niet klagen. Zelf heb ik de keuze gemaakt om iets harder te rijden en ga dan niet zielig doen. Ik zie die boete meer als een abonnement op te hard rijden, een bewuste keuze die ik maak. Als jullie er nu ook zo over gaan denken hoeven we niet steeds van de gefrustreerde reacties te lezen als de politie weer eens een controle heeft gedaan.

meike zegt:

Het is van mij geen gefrustreerde reactie. Ik hou me met enige regelmaat keurig aan de snelheid, zeker op plekken waarvan ik haast zeker weet dat ze er staan te schieten, maar het gaat mij om de manier waarop.
In het centrum van Haren wordt regelmatig te hard gereden, foutief geparkeerd en geen rekening gehouden met fietsers door de automobilisten.
Ik vind Glimmen dus geen plek waar het prijsschieten noodzakelijk zou zijn, maar ik ga meer voor de veiligheid in een druk bezochte dorpskom. Laten ze daar maar eens wat meer actiever zijn, dan domweg in de auto zitten en lekker de auto’s bekeuren die vaak maar iets (uitzonderingen daargelaten) te hard rijden. In Glimmen heeft het weinig met de veiligheid te maken maar meer met kassa-laatje vullen.

herman zegt:

@abonnement: volgens mij heb je een geldboom, of gen auto, zwakke reactie van je!

Ravie zegt:

@mieke: kijk dat is ook precies wat ik bedoel.

Laatst stond er zo’n ‘mooi’ artikel in Harendekrant over de politie controle, maar er zaten in het artikel geen antwoorden op de vragen zoals, van waarom altijd op exact dezelfde plek en als het om de veiligheid gaat ipv het geld niet bijv in het centrum van Haren of vele andere zeer onveilige plaatsen in buurt van scholen of dergelijke.

Abonnement zegt:

Ravie en Meike hebben begrepen dat het hier om veiligheid gaat. Ik ben het er helemaal mee eens dat ook juist bij scholen en in het centrum moet worden gecontroleerd.

Herman lijkt vooralsnog wat gefrustreerd en werkelijk niet te begrijpen waar het om gaat. “Ga toch boeven vangen” dat valt bij mij onder de catagorie zwakke reacties. Immers snelheidovertreders zijn ook “boeven”. Ter geruststelling, ik werk hard om mijn boetes EN AUTO te kunnen betalen. Wellicht een GRATIS tip, als je de boetes eigenlijk niet kunt betalen, rij dan ook niet te hard.

meike zegt:

ze zijn al verplaatst 🙂
nog niet echt een geschikte locatie, maar ze komen al wat meer richting het centrum

let dus op vandaag : radar gr in haren op de rijksstraatweg thv het total tankstation door een opel astra station
bron:www.flitsservice.nl

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.