De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 2 Juli, 2026
Deze post is bekeken 236 keer.

woensdag 22 augustus 2012

Nieuws:

Poolse man gevonden op bodem Hoornseplas

Door: Redactie

Duikers van de Marine hebben woensdagmorgen in de Hoornseplas bij Groningen het stoffelijk overschot van een man gevonden. Het gaat zeer waarschijnlijk om het lichaam van de 24-jarige inwoner van Polen die zondagavond tijdens het zwemmen in de plas onder water verdween. 

De marineduikers vonden de man nadat honden van het dregteam van het Korps Landelijke Politie Diensten op een bepaalde plek waren aangeslagen. Het lichaam lag nagenoeg op de locatie waar de Poolse man zondagavond onder water ging. Identificatie moet in de loop van de dag uitwijzen of het inderdaad om de 24-jarige Pool gaat. Ook wordt geprobeerd de oorzaak van de verdrinking te achterhalen. De Pool was op vakantie bij familie in Groningen. Politie, brandweer, reddingsdienst en Marine hebben intensief naar de man gezocht. Diverse bezoekers van de Hoornseplas waren er zondagavond getuige van dat de man om hulp riep en onder water verdween. Enkele tientallen recreanten gingen vervolgens het water in, op zoek naar de drenkeling. De hulpdiensten hebben de afgelopen dagen onder meer met sonarapparatuur het meer afgezocht. De zoekactie werd bemoeilijkt door het wier dat op een aantal plekken enkele meters diep in de plas staat. Het lichaam werd uiteindelijk woensdagmorgen tegen half twaalf onder water in het wier gevonden.

Met een bootje werd doorlopend gezocht….

 

Apparatuur om de vermiste man op te sporen…

 

Waterpret met op de achtergrond de zoektocht naar de verdronken man….

6 reacties

Harm Jan Verweij zegt:

Ik vind het heel vreemd dat de Hoornse Plas niet volledig ontruimd is geweest voor de duur van de bergingsactie: alle waterpret is blijkbaar gewoon doorgegaan. Iedere recreant, ook een kind, had als eerste het lichaam kunnen vinden en het lichaam van een drenkeling ziet er over het algemeen niet aantrekkelijk uit. Bovendien, met de temperaturen van de laatste dagen moet het al aan het ontbinden zijn geweest. Daarnaast, het is gewoon niet ethisch: als iemand aan tafel overlijdt ga je toch ook niet door met eten. Ik vraag me af wie er voor het besluit verantwoordelijk is geweest.

A.koster zegt:

de titel van het bericht klopt niet, de persoon is in het wier gevonden, en niet op de bodem.

Geldterug zegt:

Daar mag onze burgemeester Bats als hoofd van de Harense politie toch wel een vraag over stellen.

hilde zegt:

Helemaal eens met Harm Jan, zeer onethtisch om waterpret te beleven terwijl deze man nog op de bodem lag, respectloos gewoon.
Dan zijn er ook nog ramptoeristen die de hulpactie volgen in een lekkere stoel met een kan koffie.
Kunnen dit soort lui niet bekeurd worden, bah!

Joost zegt:

Volgens mij was de baai en omgeving volledig afgesloten. Niemand hoefde dus geconfronteerd te worden met een lijk of de aanblik daarvan. Bovendien kon ik zien dat men gelijk de baai hermetisch met een drijfnet had dichtgezet, waardoor er niets uit kon wegdrijven. De recreant die er verder geen acht op wilde slaan en zich door het idee niet liet afschrikken kon alsnog verderop zijn ding doen. Keurig werk, lijkt me.

geldterug zegt:

als ik Joost zo lees dan is hij er bij geweest, zo zie je maar dat feiten soms iets anders liggen dan foto’s doen geloven.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.