Relverdachten komen weg zonder bijdrage schadefonds
Omdat de rechter het idee van een schadefonds van de Facebookrellen nog te vaag vond, heeft hij vandaag drie relverdachten veroordeeld tot slechts een boete en taakstraffen (dan wel hechtenis) zonder een bijdrage aan het beoogde schadefonds te hoeven doen. Morgen staan opnieuw verdachten terecht, maar het ziet ernaar uit dat de rechtbank ook hen een donatie aan een schadefonds zal besparen.
Twee mannen uit Groningen en een man uit Zwolle werden vandaag volgens de snelrechtprocedure voor de rechter te Groningen gebracht. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging en uitlokking van geweld tegen de politie tijdens de rellen op 21 september in Haren.
Deze eerste vonnissen bewijzen het voorlopig mislukken van een experiment, waarbij verdachten zouden worden gedwongen geld te storten in een fonds waarmee schade betaald kan worden.
19 reacties