De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 25 Juli, 2026
Deze post is bekeken 100 keer.

dinsdag 03 april 2012

Nieuws:

Sieling houdt konijnen nog in de hoge hoed

Door: Redactie

Wethouder Theo Sieling van Haren heeft zichtbaar moeite om helemaal niets te zeggen als hem door de krant alweer wordt gevraagd wanneer er nu eindelijk duidelijkheid komt over de aanleg van een extra transferium bij Haren. Al meer dan een jaar lijken er gesprekken gaande met provincie en gemeente Groningen en er was zelfs al een tas met bijna een miljoen euro in het vooruitzicht gesteld om een tijdelijke parkeerplaats aan te leggen. Toch wordt er nog steeds illegaal in modder geparkeerd omdat het transferium te klein is.

Het transferium, te klein....

Het ongeduld van Haren de Krant begint de wethouder nog net niet te irriteren. “Ik vind het ook lastig om te moeten uitleggen dat we al een jaar in overleg zijn met de gemeente Groningen en de provincie over dit onderwerp”, zegt hij. “Maar soms lopen die dingen nu eenmaal zo. Dat neemt niet weg dat ik verwacht deze maand te kunnen vertellen wat we met het transferium van plan zijn.” Op de onuitgesproken vraag of er dan ook meer bekend wordt over de aanleg van bedrijvenpark Nesciopark zegt Sieling: “Ook daarover denk ik deze maand te kunnen vertellen wat de plannen zijn.”

Vorige maand sprak de wethouder ook al de verwachting uit spoedig zijn ‘konijnen’  uit de hoge hoed te kunnen toveren. Zijn optimisme is onverminderd, zegt hij. Maar de formele bekrachtiging van de plannen duurt nog enkele weken.

Theo Sieling

3 reacties

Joop zegt:

Dhr. Sieling had van de accountant al afgelopen zomer een nieuw bestemmingsplan moeten aanleveren. dat staat allemaal in het accountantsrapport en de raadsnotulen van vorig jaar.

Lokale journalisten, gemeenteraad wordt eens wakker!

Wij deden navraag bij de gemeente Haren. Reactie door wethouder Theo Sieling van de gemeente Haren: Er is een goedgekeurd bestemmingsplan. Een nieuw bestemmingsplan is nu niet aan de orde. De accountant volgt, op verzoek van de raad, het project nesciopark met extra aandacht en is – terecht – kritisch of de grondexploitatie actueel is. Bij de accountanscontrole over het jaar 2011, dat binnenkort wordt afgerond, heeft de accountant ook opnieuw gekeken naar dit project en zal de bevindingen neerleggen in het accountansrapport. Dit rapport zal betrokken worden bij de behandeling door de raad van de jaarrekening 2011.

Sahi zegt:

Zullen we dan toch gaan voor een zaaibed van een wildeplantenmengsel dan kijken de mensen van de molenbuurt en andere passanten deze zomer in ieder geval aan tegen een prachtig “boeket” aan. Die plannen laten naar alle waarschijnlijkheid toch nog lang op zich wachten.

Tom zegt:

Een echte onderzoeksjournalist had eens een poging gedaan om wat meer te onderzoeken ipv de woorden van dhr. Sieling op te schrijven.
Bijvoorbeeld het accountantsrapport 2010 waarin de accountant stelt dat er voor de zomer 2011 een nieuw bestemmingsplan moet zijn. Ook dit is vastgelegd in het verslag van de auditcmmissie van de gemeenteraad. Ook is dit opgenomen in de beantwoording van de wethouder zelf aan de gemeenteraad medegedeeld en vastgelegd in de notulen bij de behandeling van het jaarverslag 2010.
Dit bewijst maar weer eens dat Haren geen goede onderzoeksjournalisten heeft.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.