De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 26 Juni, 2026
Deze post is bekeken 118 keer.

woensdag 23 maart 2016

Nieuws:

Steenwijk schafte betaald parkeren gewoon af. Kan dat in Haren ook?

Door: Redactie

Haren worstelt met haar parkeerbeleid. Ondernemers smeken om het afschaffen van dit systeem waarmee je geen vrienden maakt. En vrienden hebben de winkels hard nodig. Retailgoeroe Cor Molenaar zegt dat het klanten tegen de borst stuit dat zij een paar euro moeten betalen voor parkeren, terwijl ze daar bij online shoppen niks mee te maken hebben.

In Steenwijk was het al niet anders. “De middenstand was noodlijdend”, zegt beleidsmedewerker Gerald Smilda van Steenwijkerland. “Er werd jaren over gepraat, totdat er een wethouder was die er gewoon de stekker uit trok. Dat verraste ons wél. De kosten van de splinternieuwe parkeergarage (twee miljoen) werden uit de algemene reserve gehaald. En de omzetderving van de parkeermeters, rond 200.000 per jaar, werden in de algemene begroting weggewerkt.” De ‘Steenwijker methode’ zal boekhouders een doorn in het oog zijn, maar effectief was het wel. Winkeliers zijn blij en merken toenemende klandizie, zeggen ze. Publiek is ook blij, want in de blauwe zone is tijd zat om te shoppen. Maar feit is dat de kosten dus zijn betaald door de burgers. “Het gekke is dat er slechts één partij heeft gezegd dat het eigenlijk niet moest kunnen, dat was de PvdA”, zegt Smilda.

Ook andere gemeenten nemen gas terug. In Rotterdam en Ypenburg kun je in veel straten nu voor slechts 10 cent parkeren en in Utrecht zijn bepaalde winkelgebieden gratis geworden. Wethouder Paula Lambeck van Haren wil eigenlijk ook wel af van betaald parkeren. Maar ze zoekt nog dekking van de 250.000 euro omzetderving die dan zou ontstaan. Haren ziet geen kans om de afschrijvingskosten van de parkeergarage en de inkomsten van het betaald parkeren simpelweg af te boeken. Steenwijk kon hiervoor de algemene reserve aanspreken. Daarom zal het betaald parkeren in Haren slechts afgeschaft kunnen worden als dekking is gevonden voor 250.000 euro. Lambeck laat weten dat het onderzoek naar de mogelijkheden nog steeds gaande is. Dat zei ze vorig jaar ook al. De nieuwe werkelijkheid is dat Albert Heijn afhaakte en niet naar het Haderaplein wil verhuizen, hoewel bronnen rond de supermarktketen nu suggereren dat het niet zo zwartwit ligt.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.