Tunnel naast het NS-station, gemeente financiert mee – lees meer…
Vorige week berichtten wij dat ProRail in 2018 gaat starten met de bouw van de voetgangers- en fietserstunnel die de Walstroweg gaat verbinden met het plein voor het NS-station. Ook het gehele plein gaat op de schop en er komen woningen nabij de voormalige apotheek.
Het totale project gaat 12 miljoen euro kosten. De gemeente Haren zal tussen 5 en 6 miljoen euro gaan betalen. Het is de bedoeling dat een substantieel deel van die kosten wordt terugverdiend met de verkoop van bouwkavels. Maar een woordvoerder van de Gemeente Haren kan nog niet zeggen welk bedrag men denkt terug te verdienen. Dat heeft te maken met onderhandelingen die nu nog gaande zijn ter voorbereiding op aanbesteding en bouw.
Directeur Jan Mulder van ProRail (Regio Noord-Oost) denkt dat het project begin 2019 gereed moet kunnen zijn. Hij belooft een tunnel met hoge kwaliteitsuitstraling en dito sociale veiligheid.
9 reacties