De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 28 Mei, 2026
Deze post is bekeken 200 keer.

dinsdag 23 november 2010

Nieuws:

Webwinkels krijgen Haren nog niet klein

Door: Redactie

Volgens wethouder Gerben Pek is er geen sprake van dat de vraag naar nieuwe winkelruimte in het centrum van Haren afneemt. Hij reageert op uitspraken van trendwatchers, dat webwinkels zullen zorgen voor een kaalslag onder ‘echte’ winkels. Sommige publicaties voorspellen een terugval van 25% onder winkels.

“Dat heeft voorlopig geen effect op Haren”, zegt Pek. “We zijn druk bezig invulling te geven aan het nieuwe Haderaplein en we hebben contact met ondernemers die zich graag in een nieuwe winkelruimte willen vestigen. Namen geef ik nog niet, maar ik merk bij hen niets van voorzichtigheid.”

Pek vindt het overigens opmerkelijk dat Haren soms een status aparte lijkt te hebben als het gaat om b.v. economische tegenwind. “De crisis gaat aan Haren natuurlijk niet voorbij, maar als ik zie hoe groot de belangstelling is voor kavels en woningen in Haren-Noord, en bij ondernemers om zich op het Haderaplein te vestigen…. dan steekt dat af bij de rest van het land.”

7 reacties

ex-inwoner zegt:

Volgens de cijfers zal in 2020 er een kaalslag vinden in de retail als gevolg van de verandering van koopgedrag.
Gaat dhr Pek onnozel de situatie van nu analyseren…..vooruitzien is regeren heer Pek

Harry zegt:

Elk jaar winnen de webwinkels meer terrein t.o.v. de winkels in de winkelstraten. Er staan nu al verscheidene panden leeg in het dorp.
Ik vind het een bijzondere gedachtegang van de wethouder. De pandjesbazen in Haren die veelste veel macht hebben en te veel huur vragen, zouden misschien nog iets aan het probleem kunnen doen.

Jean-Marie zegt:

Het is niet WEBWINKEL versus STENENWINKELS.

De winkelier moet NU de beslissing nemen om ook online aanwezig te zijn.

Zomaar een webwinkel openen is verleden tijd in verband met de hoge marketing- en onderhoudkosten.

Werk samen; bijvoorbeeld in een online winkelcentrum zoals http://www.101winkels.nl (halve finaliste van de JOP 2010, Jonge OndernemersPrijs)

Nu nog exclusief voor winkeliers in Noord-Nederland

Ik zegt:

@jean marie

SEM, Seach Engine Marketing, dit is de algemene term die gebruikt word voor de gehele zoekmachine marketing, SEO is hier dus een onderdeel van. SEA, Search Engine Advertising is ook een onderdeel van de zoekmachine marketing. Ik richt mij puur op de SEO omdat ik denk dat daar de beste resultaten te behalen zijn, en bij goed onderhoud ook langdurig.

Seo kost webwinkels eigenlijk geen geld !

Jean-Marie zegt:

@Ik

Het is inderdaad beter om eerst in SEO te investeren dan in SEA.

Maar:

SEO kost geld tenzij je zelf kunt programmeren en ook goed weet hoe Google werkt. Een beetje ict-er vraagt al minimaal 85,- per uur voor dit soort diensten.

SEO is niet statisch. Google verscherpt regelmatig de spelregels waardoor iedere webmaster alert moet zijn, blijven en rekening houden met de veranderingen. Dit kost je structureel veel tijd of geld.

Niet alle webwinkels profiteren van de enorme omzetgroei online. Wat nu met de STENENWINKELS gebeurt gaat op termijn (2-5 jaren) ook online gebeuren.

Heb je nu een webwinkel? Ga je een webwinkel openen? Houd nu al rekening met het feit dat je met alle webwinkels in je branche in Nederland gaat concurreren!

Dorpsgenoot zegt:

@ik en @ Jean-Marie: met verbazing lees ik jullie stukjes: de SEA’s, SEO’s en SEM’s vallen geregeld ….. Kunnen we hier ook gewoon Nederlands praten? Ik begrijp er ECHT helemaal niets van, jullie kennen elkaar vast als collega’s maar vertel ons eens wat jullie eigenlijk bedoelen, waar je het over hebt …. is dat niet het manco van digitale “wonderboys” die het niet in normale taal kunnen uitleggen? Ik weet wel wat marketing is, heb ook wel een beetje gestudeerd, maar vind niet dat je ons hier zomaar mee kunt opzadelen, dit moet uitgelegd worden …….

Sterkte !!

ik zegt:

De termen zijn afkortingen. Search engine optimalisation. ed

Waneer ik een term of iets tegen kom van welk jargon dan ook dan google ik ff en later weet ik wat het betekend.

Dorpsgenoot Google en over een half uurtje bent u weer een stuk wijzer 🙂

http://www.google.nl/#hl=nl&source=hp&biw=1440&bih=720&q=seo&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=e42d05efdfc5c2ea

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.