Wethouder Gerben Pek wil weten waarom hij weg moet, maar staakt de strijd
Wethouder Gerben Pek is ontslagen, hoewel de gemeenteraad op 18 september dit ontslag nog officieel moet maken door het aannemen van een motie van wantrouwen. “Het is zoals het is”, zegt Pek. “Maar ik ben heel benieuwd welke argumenten de raad gaat noemen om me weg te sturen.” Pek zegt niet in te zijn voor een theaterstuk op 18 september, hij gaat niet meer in discussie met zijn opponenten, maar wil wel graag weten waarom hij weg moet.
Pek reageert gelaten op het nieuws van vandaag, een nieuw college, waarin geen plaats meer voor hem is. Theo Berends zal namens de combinatie CU/GL wethouder worden en een deel van Pek’s portefeuille gaan overnemen. “Ik weet feitelijk nog steeds niet waarom ik weg moet”, zegt Pek. “Ik functioneerde als wethouder goed, burgers en andere relaties waren tevreden over mijn werk en ik voerde keurig het beleid uit dat was afgesproken in 2010. Dan moet je toch wel goede gronden hebben om me weg te sturen.”
Volgens Pek zal de raad haar argumenten moeten geven op 18 september tijdens een extra raadsvergadering. Dan zal de raad vermoedelijk een motie van wantrouwen behandelen tegen Pek en zullen de partijen moeten verklaren waarom ze voor of tegen zijn. Het ligt voor de hand dat de wantrouwende fracties vooral zullen wijzen op Pek’s voortvarende en eigengereide optreden als wethouder. Pek zelf vindt dat geen gronden om hem te ontslaan. Toch zal hij niet meer in discussie gaan, omdat het niets verandert aan de uitkomst. Na 18 september begint zijn nieuwe leven. “Ik zie wel, ik heb een goed lopend bedrijf in zonnepanelen, we gaan zelfs beginnen met overzeese activiteiten, daar zal ik nu meer aandacht aan kunnen geven.”
Gerben Pek denkt dat het voor Haren goed is als er een stabiel college komt waar onderling vertrouwen is tussen de coalitiepartners. “Ik zal mijn portefeuille netjes overdragen aan mijn opvolgers.”

13 reacties