De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 14 Mei, 2026
Deze post is bekeken 400 keer.

maandag 13 december 2021

Nieuws:

Lezers hebben gekozen: Rotonde Emmalaan/Rijksstraatweg is de gevaarlijkste plek voor fietsers

Door: Redactie

Lezers maakten een keuze uit tien gevaarlijke locaties in Haren vanuit het perspectief van fietsers. Met een nipte meerderheid ging 34% van de stemmen naar de rotonde Rijksstraatweg/Emmalaan. Op de voet gevolgd door het fietspad op de driesprong Kerklaan/Dilgtweg (32%).

Rotonde ‘levensgevaarlijk’
Fleur Stadman zegt over deze situatie: ”Levensgevaarlijk, helemaal voor kinderen. Die snappen dit echt nog niet. Ik neem een alternatieve route wanneer ik met mijn kinderen fiets.” Jan en Betty Kooistra vinden dat de fietsers hier voorrang moeten krijgen, dan wordt het minder gevaarlijk. Mensen ervaren de rotonde als een onoverzichtelijke confrontatie tussen fietsers en automobilisten. De gemeente kent de grieven en ziet deze peiling van Haren de Krant weer als een duidelijk signaal dat er iets moet gebeuren.

In Haren de Krant, die vanaf 15 december wordt verspreid, leest u de reactie van de verkeerskundigen van de gemeente. Zij leggen uit waarom deze rotonde ‘klem’ zit en niet opnieuw kan worden ontworpen. Maar ze zien wel kansen om het voor fietsers veiliger te maken.

De krant is vanaf vrijdag ook af te halen bij Boomker (Raadhuisplein), Total (Rijksstraatweg) en Pater Schoenreparaties (Meerweg).

4 reacties

Rolf zegt:

Voorrang voor fietsers gaat het niet oplossen. Dan krijg je denk ik nog gevaarlijkere toestanden.
Ik bedoel bij de overgang bij de Esserweg heeft men paar jaar geleden de voorrang ook veranderd in het voordeel van fietsers en dit heeft ook de situatie daar niet verbeterd,

Men moet ook eens leren wat Haaientanden betekenen. Ook de jeugd. Als men zich daar aan de voorrangsregels houdt en goed uitkijkt, zou hier geen gevaar zijn. Dus de fietsers kunnen veelal wel klagen, maar de situatie is ook deels doordat men zelf onnodige risico’s neemt.

Sorry hoor maar dan vind ik dat er veel gevaarlijkere situaties zijn, zoals de Kruizing Esserweg met het fietspad of de doorgang bij Rummerinkhof (veelal door te hard rijden van auto’s en doordat men niet doorheeft dat de doorgang verkeer van rechts is)

nou ja zegt:

En die telefoon in je jaszak houden als je op de fiets zit scheelt ook.

Rolf zegt:

Nou ja en zorgen dat je verlichting het allemaal doet. maar ook dat auto’s zich aan de snelheid houden. Velen op de Emmalaan rijden harder dan toegestaan

prat zegt:

Deze rotonde heeft vlak na de aanleg een voorrang voor fietsers gehad. Maar dat was een uitzondering in de regio. De beste oplossing is niet dat de fietsers zich aanpassen maar de automobilisten. In elke auto zit namelijk een rem. Maar ja die willen ze niet gebruiken. Kijk uit naar elkaar en geef eens iemand voorrang. O ja in de auto be3n je sterk toch? Nou op de fiets niet! En dan maar zeuren over fietsers! Wat een onzin

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.