De krant die je leest van A tot Z
Maandag 14 september, 2026
Deze post is bekeken 130 keer.

maandag 14 september 2026

Nieuws:

Harenaar met Parkinson maakt documentaire – “Symptomen moeten bekender worden”

Door: Redactie

Oud-ondernemer Kees ter Veer lijdt aan de ziekte van Parkinson en is 100% aangewezen op zorg in verpleeghuis De Dilgt in Haren. De klachten begonnen al jaren vóór de diagnose en in die jaren heeft Kees naar eigen zeggen onnodig geworsteld met nare symptomen en pijn.

Documentaire
Zijn huisarts adviseerde een IKEA-krukje in de douche, zodat hij niet zou vallen. Wat hij liever had gehad was het vinden van de oorzaak van zijn valpartijen. Kees ter Veer weet dat veel artsen de eerste symptomen niet snel in verband brengen met Parkinson en daardoor gaan kostbare jaren verloren. Dat gebeurde hem en dat gebeurt misschien nog steeds bij andere patiënten. Kees ter Veer heeft nu een missie: “Symptomen moeten bekender worden. Daarom heb ik een documentaire laten maken door Léonie Albers, die ik van RTV Noord kende, en cameraman Ronald Pras”, zegt hij.

In de documentaire die twaalf minuten duurt vertelt de Harenaar wat hem is overkomen in de hoop dat het belang van vroege signalering bekender wordt. Ook bij zorgmedewerkers. Het toedienen van de juiste medicatie is essentieel en als daarmee langer wordt gewacht dan nodig betekent dit voor patiënten onnodig leed. Kees investeerde eigen geld in het maken van de documentaire, waarmee hij laat zien hoe belangrijk hij het vindt dat lotgenoten eerder worden erkend. Wie wil reageren op zijn initiatief kan dat (op zijn verzoek) doen via de krant: redactie@harendekrant.nl (mails worden aan hem doorgestuurd).

De documentaire is te zien op Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=i0hsVjT9xw0

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.