De krant die je leest van A tot Z
Zondag 10 Mei, 2026
Deze post is bekeken 323 keer.

dinsdag 11 oktober 2022

Nieuws:

Sneak preview: Centrumvisie Haren; gemeente wil groen en wellicht paar uurtjes gratis parkeren

Door: Redactie

Haren de Krant kreeg via een omweggetje het concept ‘Uitvoeringsplan Centrumvisie Haren’ in handen. Het concept laat zien welke kant de gemeente met het dorp op wil. In het concept staat onder andere dat men wil onderzoeken of er in Haren ‘een paar uurtjes’ gratis geparkeerd zou mogen worden, zoals dat ook op het Helperplein gebeurt.

Een paar punten uit dit concept, dat nog niet openbaar is:

Concrete ingrepen
In het concept staan ook concrete ingrepen vermeld. Een bloemlezing:
*Optie van ‘een aantal uren’ gratis parkeren verkennen.
*Raadhuisplein beter aankleden, beleving versterken
*Kerkstraat meer terrassen
*Fietsparkeervoorzieningen inrichten

Heggen
Voorts wil men het dorp klimaatbestendig maken, veel groen en ruimte om hemelwater in de bodem te laten zakken. Ook komen er heggen, want het concept zegt:
“Bij de realisatie kijken we nadrukkelijk naar vaste beplanting van heggen, struiken en bomen, waarbij ook de aantrekkelijkheid voor insecten en vlinders een rol speelt. Ook toetsen we de haalbaarheid van het aanbrengen van een waterpartij in het centrum als onderdeel van de waterberging. Naast een sterke vergroening op het Raadhuisplein onderzoeken we ook de mogelijkheden van vergroening tussen stoep en rijbaan in het centrum waarbij de verstening wordt verminderd.”

Meer hierover in Haren de Krant, die van 18 tot 25 oktober wordt verspreid.

Foto: Hier is het Raadhuisplein nog kaal, maar als het aan de gemeente ligt wordt dit bijna parkachtig. Een impressie daarvan staat volgende week in de krant.

7 reacties

rolf zegt:

Waarom terrassen in de Kerkstraat? Daar zit 1 cafe (de Pub) en de ijssalon en die hebben volgens mij al een terras.

Prat zegt:

Zijn de bouwplannen op het Raadhuisplein plotseling vervangen door bomen en struiken? Dat lijkt mij een dure hobby voor ons allemaal.

Joke zegt:

Ben benieuwd of er ook overleg is geweest met de bewoners eea

Jaap Jan Vels zegt:

@Prat: er zal wel even opnieuw onderhandeld moeten worden tussen ontwikkelaar en Gemeente, dit vanwege de sterk gestegen bouwkosten in de afgelopen anderhalf jaar, met nog onzekere prijsontwikkelingen voor de boeg. Dan kan het mogelijk interessanter zijn om het gehele plein anders/groen in te gaan richten en de bouwplannen af te blazen.

Het verlies van inkomsten, bedoeld om een deel van de kosten van het voormalige nieuwe gemeentehuis in Haren terug te verdienen, is ongetwijfeld allang genomen door de Gemeente Groningen. Alle opbrengsten zijn mooi meegenomen maar niet meer noodzakelijk, is mijn inschatting.

Peter zegt:

Jaap Jan
De gemeente groningen heeft inderdaad voorgaand jaar een financiële tegenvaller verwerkt in de jaarcijfers. Een te compenseren bedrag, lagere opbrengst van de projectontwikkelaar. In totaal is nu al circa 9 miljoen euro aan verlies genomen. Dat is exclusief de renteverliezen.

Jaap Jan Vels zegt:

@Peter: dank voor deze toelichting, goed dat iemand het in de gaten houdt.

Ben zegt:

Wellicht zou het beter zijn om de Kerkstraat af te sluiten voor het verkeer.
is het probleem met de klanten van de ‘ijshoek’ ook opgelost.
Meeste staan zitten op de straat in de hoek. Aflsuiten voor verkeer komt voetganger, klant en de verkeersveiligheid ten goede.

Nu Hubo helaas weg gaat is een afgelosten kerkstraat passend in het ‘winkel hart van Haren’
nu de leegstand nog.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.