Sfeer proeven in Harense ouderenzorg
Op vrijdag 4 september a.s. is er een open dag in De Dilgt te Haren. Deze zorginstelling voor ouderen opent die week haar nieuwe woongebouw en wil mensen laten proeven van de sfeer van de huidige ouderenzorg in Haren. Men belooft dat niets meer doet denken aan het ‘oude verpleeghuis’.Aan de Dilgtweg, nu nog verscholen achter het oude Avondlicht is de afgelopen jaren een prachtig woongebouw verrezen. De Dilgt creeert een woonsfeer voor ouderen en levert de zorg die nu eenmaal onmisbaar is. De nieuwe kijk op ouderenzorg. Veel kunst aan de wanden en uitgekiend interieur. Wie die sfeer eens wil proeven is welkom op vrijdag 4 september van 10-14 uur. Dilgtweg 3, Haren.
Muzikaal worden de gasten ontvangen door Johannes van Timmeren (Waves) die akoestisch gitaar speelt.
Niet tuttig, het voelt goed
De sfeer in het nieuwe woongebouw is in niets meer te vergelijken met het vroegere verpleeghuis. Dat woord is trouwens ook taboe bij De Dilgt. We willen geen verpleeghuis zijn omdat aan dat woord negatieve associaties kleven, zegt directeur Wil Koopmans. Ze heeft zelf een uitgesproken smaak als het gaat om interieur, kleur en kunst. Hier moeten de ouderen anno 2009 zich thuis voelen, we hebben daarom interieurontwerpers gevraagd eens grondig af te rekenen met de stoffige sfeer van vroeger. Ze hebben dat heel goed gedaan en zijn niet te ver doorgeschoten. Het is hier echt huiselijk en gezellig, maar beslist niet tuttig. Het voelt hier goed!
Plein met kunst
Het overdekte plein heet Grote Markt en dient als ontmoetingsruimte en restaurant. Ook hier opvallende kunst aan de muur. Op alle verdiepingen extraverte schilderijen van Groningse locaties. In de hal bij de liften een tableau vivant met een doorlopende 3D voorstelling van bekende plekken in de omgeving van Haren.
Natuurlijk wordt er achter de schermen ook zorg geleverd, onmisbare zorg. Mensen met dementieproblemen of lichamelijke problemen worden hier intensief verzorgd. Er zijn ook dagverzorging en verzorgingsafdelingen, waar mensen in ruime appartementen min of meer zelfstandig wonen.
In De Dilgt is een rijk verenigingsleven. Het is hier nooit stil of saai, er is altijd leven in de brouwerij, zegt Wil Koopmans. Aan ziekte is natuurlijk niks leuks, maar we kunnen het wel allemaal wat minder zwaar maken. Op 4 september is iedereen welkom om de sfeer letterlijk en figuurlijk te komen proeven.
Vrijdag 4 september 2009 – Open Dag De Dilgt, Dilgtweg 3, Haren 10-14 uur inloop. Kopje koffie met gebak en bondige rondleidingen langs alle highlights van dit nieuwe woongebouw. Levenskunst en ouderdom gaan dus samen!
Foto: Het interieur van De Dilgt heeft niets meer te maken met de kille sfeer van vroeger.
Geen reacties