Huize Maarwold en kookkunst

Serviceflat Huize Maarwold aan de Nesciolaan wordt bewoond door ouderen met gevoel voor stijl, smaak en klasse. Aan hen was gisteren het diner goed besteed. Kok Willie Evertse leefde zich uit. Haar hart gaat open voor de kookkunst op hoog niveau.Willie en een van haar assistentes, Dita de Jonge, zagen er gisteren extra feestelijk uit, alsof ze zo uit de keukens van De Librije in Zwolle waren weggelopen. In zekere zin klopt dat, want deze dames volgen maandelijks workshops bij een onderdeel van De Librije. “Ik vind mijn vak geweldig en wil steeds meer leren”, zegt Willie. “Ik zou best een tijdje in zo’n bedrijf willen werken om de stress te ervaren en om heel veel te leren. Toch blijf ik in Huize Maarwold, want hier heb ik alle vrijheid om met mijn vak bezig te zijn. We hebben hier een behoorlijk hoog budget per bewoner, zodat we er ook iets speciaals van kunnen maken.”
Dat bewees Willie met haar team gisteren, toen rond half 1 een diner begon voor 50 bewoners en gasten. Een culinair feest (zie menu hieronder), dat de aanwezigen het gevoel gaf in De Librije zelf te zijn beland. “Onze keuken is een van onze kwaliteitspunten”, zegt directeur Martin Schipper met gepaste trots.
Een bewoner begeleidde het diner op de piano. Met regelmaat wordt zo’n diner georganiseerd, mede omdat kok Willie dan de kans krijgt weer eens het beste van het beste te bereiden en op te dienen.
Haar passie voor de kookkunst is een geluk voor Huize Maarwold en haar bewoners. En voor de genodigden die er gisteren bij mochten zijn, zoals de redacteur van Haren de Krant en de dames Nienke Poppema en Hilja Vredeveld van makelaardij Unistee in Haren.
Op de foto Willie Evertse (rechts) en een van haar assistentes Dita de Jonge.
Menu van het diner in Huize Maarwold:
Langoustines met ingezuurde paddestoeltjes, geitenkaas, salade van kiemen en dressing van sherry (wijn: Spaanse Burga-ns Albarino)
‘Hammetjes van Urk’ met aardappelmousseline, jus met zoethout, krokante aardappelschillen en gedroogde varkensrug (wijn: Spaanse Burga-ns Albarino)
gebraden Bresse duif met dadels, gezouten citroen en puree van pistache. Eigen jus met lapsang souchong (wijn: Italiaanse Fantinel Friuli Cabarnet Frane)
Gemberkoekjes, koude sinasappelsabayon en roomijs met stukjes chocolade (dessertwijn: Chanteau de Champteloup)
Geen reacties