De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 27 Mei, 2026
Deze post is bekeken 150 keer.

woensdag 18 november 2009

Nieuws:

Gezond Verstand Haren legt oor te luister in Glimmen

Door: Redactie

Pieter Jan Jansen, geboren en getogen in Glimmen, gaat meehelpen de nieuwe politieke partij van Haren in de raad te krijgen. Op 1 december gaat hij de partij aan zijn dorpsgenoten presenteren. Dat vindt plaats op 1 december om 20.00 uur in het dorpshuis van Glimmen.

Pieter Jan Jansen: “Wij zullen ons aan u voorstellen en uitleggen wat de beweegredenen zijn om deel te gaan nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2010. Maar wat veel belangrijker is dat wij van u willen weten wat er speelt in Glimmen. Wat zijn uw dromen, idealen en wensen om Glimmen leefbaar en plezierig te houden ? Glimmen is een prachtig dorp om in te wonen maar krijgen de jeugdigen die zijn opgegroeid in Glimmen, en zijn uitgevlogen,  ook de kans om er ooit weer terug te keren ? Krijgen de oudere inwoners de kans om er te mogen blijven wonen en wat voor voorzieningen heeft Glimmen hen te bieden ? Zijn de voorzieningen voor de scholen, jeugd, sport
en leefomgeving op orde ? Wat zijn de bedreigingen en kansen voor Glimmen in de toekomst ? Wat vindt u dat er moet gebeuren?  Wij willen luisteren naar de Glimmenaren en met u in gesprek gaan over wat u bezighoudt!”

21 reacties

henk zegt:

Weer zo’n nietszeggende splintergroepering. Veel geschreeuw, weinig wol om het maar clichematig af te doen. Enige jaren geleden heb ik eens een enquete ingevuld over de grootste ergernissen in onze gemeente. De bruine troep van onze heilige viervoeters. En ja hoor de gemeente wist er toen al van, maar heeft er niks mee gedaan. Vanaf deze tijd ga ik nooit meer een vragenlijst invullen.
Wat nodig is,is een kanteling van de politiek. Al die wethouders en/of andere bestuurders die onze politiek in een ijzeren greep houden,moeten van het rode pluche worden gestoten.Te beginnen bij Niezen. dat ruimt al aardig op.Hebben we toch al (door redactie aangepast) iets opgeruimd.

Joop zegt:

Een onderbuik-onvredeoproepende partij die bij god niet weet wat ze wil en dat dan aan ‘de mensen’ gaat vragen. Waarom? Gewoon leuk, partijtje oprichten en de minder begaafde medemens mobiliseren. Maar oké dan: ik wil graag de doodstraf invoeren in Haren voor overlastgevende jongeren. En ik wil ook graag dat het nieuwe gemeentehuis goud met groen en paars wordt geschilderd. En we elke dag gratis kunnen winkelen. Willen ze dat dan ook even noteren? Dan ben ik hun man.

Martijn zegt:

Beide reacties vind ik totaal niet gepast. Deze partij wil juist iets doen tegen het ja-knikken en niks doen van de huidige partijen. Om de term “minder begaafde mensen”te gebruiken zegt meer iets over de persoon die het schrijft dan over de mensen die de partijen willen wakker schudden. En wat dhr Henk zegt, wat nodig is is kanteling van van de politiek, denk hij niet dat deze partij daar iets aan wil doen? Thuis zitten en schreeuwen op afstand is niet de manier, deze mensen zullen er alles aan doen hun woord te houden. Opdracht 1 is zeker om Groen links, links te laten liggen, deze partij heeft zeker al zijn stemmen verkregen door leugens en het niet nakomen van hun beloftes. Dhr Niezen ziet een tweede termijn zitten en heeft daar geloof in, weer zo’n leugen terwijl hij beter weet. Geef Gezond Verstand Haren de kans en er zal zeker een verandering komen in de huidige haantjes gedrag binnen de gemeenteraad.

oosterhaar zegt:

Martijn zegt: geef Gezond Verstand Haren een kans.
Omdat GVH een duidelijke visie heeft? Helaas heb ik ze daar nog niet op kunnen betrappen. Ze geven vooral op andere partijen af. Dat is makkelijk scoren!
Omdat ze partijen kunnen binden? Het bestuur bestaat uit notoire ruziemakers die hun leven echt niet 1-2-3 gaan beteren. Wanneer krijgen ze ruzie met elkaar?
Omdat ze er niet voor hunzelf zitten maar voor de burgers? Het zijn mensen die vooral graag zelf in de picture komen met alleen maar holle retoriek. Mensen die gewoon aandacht te kort komen.

Ik kan alleen maar de conclusie trekken dat dit een partij is met weinig inhoud & sensitiviteit en die vooral aandacht te kort komt. Natuurlijk levert het spektakel op, maar schiet Haren daarmee op?

annemarie zegt:

Haren de Krant schreef een uitstekend artikel over Mariska Sloot:
http://www.harendekrant.nl/duizendpoot-op-hoge-hakken-wil-aan-de-bak/

Een moeilijke jeugd, jong oma geworden, gefrustreerd omdat ze binnen de VVD niet hoog op de lijst werd gezet. Tja, wat doe je dan? Dan kijk je rond en zoek je andere gefrustreerde mensen en richt je een nieuwe partij op. Om te camoufleren dat het helemaal niets met gezond verstand te maken heeft, noem je de partij Gezond Verstand Haren. Ik ben benieuwd hoeveel mensen hier volgend jaar intuinen……..

joed zegt:

Jeetje! Wat een rare negatieve en bijna jaloers of bange reacties!! Waarom wordt er zo tegen deze nieuwe partij aangeschopt? En hoezo “intuinen” Annemarie, moeten we dan maar weer op de oude partijen stemmen die een hoop roepen voor de verkiezingen maar niks tot weinig doen uiteindelijk? Kom maar op Mariska, vertel maar wat jij en je partij willen, en hóe jullie dat hopen voor elkaar te krijgen. Schudt de huidige slappe partijtjes maar wakker! Probeer wel nu alvast te bedenken hoe je de huidige slaperige gemeente, vol vooroordelen, oa alvast roepend dat het door je slechte jeugd komt (schandelijk, wat kleinerend en zielig!!!) kunt overtuigen. Ik denk eerder dat door datgene wat je meegemaakt hebt wellicht meer levenservaring aanwezig is en invoelingsvermogen met mensen die het minder hebben dan de gemiddelde Harenaar. Want ook mensen die het nodige hebben meegemaakt en meemaken wonen in Haren!! Ik zal nergens intuinen Annemarie, ik ben namelijk, nét als jij (?), een weldenkend volwassen vrouw, alleen strontzat van de huidige partijen in Haren. Ik tuin nergens in maar ga uit van wat-alle-partijen willen en maar dan een keuze. Dus niet als jullie, die schijnbaar lekker blijft hangen op de valse beloftes van de huidige politieke partijen. Succes Mariska! Ik kijk uit naar je programma.

Joop zegt:

Ach ach, mensjes toch, ik zie nog steeds niet wat die luisterende mevrouw en haar patijtje in Haren moeten gaan verbeteren. En ook uit de reacties blijkt geen enkel idee of inzicht, integendeel, ik lees alleen inhoudsloze en nageprate cliches. Wat gaat er dan zo slecht hier? Ik zie het niet. Op staat zie ik een rustig en groen dorp, waar een paar keer per week attent de herfstbladeren van het fietspad worden opgeveegd en waar geen kut-Marokkaantjes mensen van hun portemonneetje beroven. Mag ik dan één voorbeeld horen van Groen Linkse leugens of gevallen steken van andere partijen? Wat ‘roepen ze dan voor de verkiezingen en maken ze niet waar’? Holle kreten zonder inhoud. Mijn argumentatie wordt alleen maar bevestigd, helaas: domme schreeuwers die willen stemmen op een juffrouw die geen idee heeft wat ze wil en wat politiek is. Ik moet er persoonlijk niet aan denken, zo’n Wilders/Verdonk-typje in de raad. God beware ons en ons dorp.

freddy zegt:

@Joop: je slaat de spijker op zijn kop. Het gaat prima in Haren, maar er zijn natuurlijk altijd dingetjes die verbeterd kunnen worden. Een type als mevrouw Sloot wil maar 1 ding: macht. En tja, dan moet je vooral de mensen op hun onderbruikgevoelens aanspreken. De PVV-ers stemmen dan graag op je. En helaas hebben we die ook in Haren……

Mariska zegt:

Ik ben het eens met Freddy. Alle berichten over hun zijn vaag. Wat willen ze nou? Wat het volk wil? Nou dat vind ik behoorlijk eng. Ik ga er nooit op stemmen in elk geval. En @joed: ik begrijp totaal niks van wat je zegt. Noem dan eens voorbeelden van valse beloftes van gemeente politiek? Dat kan je niet.

aart zegt:

Mariska Sloot houdt van aandacht en is machtsgeil. Iedereen die haar kent, weet dat.
Mariska Sloot bevond zich binnen de VVD aan de rechterkant van het spectrum. Verdonk en Wilders zullen haar grote voorbeelden zijn. En binnen Haren zijn er meer mensen die hier fan van zijn. Voor deze mensen maakt de inhoud niet uit en slaat daarom de boodschap van Mariska Sloot goed aan……want er is geen boodschap.
Maar een zetel zit er helaas dus wel in. Dan komen er dus vier jaren waarin GVH helemaal niets gaat presteren, maar wel veel aandacht krijgt. Dan is er in 2014 in die behoefte voorzien, heeft de kiezer door dat er bij politiek bedrijven iets meer komt kijken dan hard schreeuwen, en dan kunnen we weer overgaan tot de orde van de dag.
Want het gaat hartstikke goed in Haren. Waar maken we ons in hemelsnaam druk om?

Joop zegt:

Juist, Aart, helemaal mee eens! En nu gewoon geen aandacht meer aan besteden, dat is het beste. Elk woord wat hieraan besteed wordt is te veel. Dus: lekker Sinterklaas vieren maar!

henk zegt:

Schandalig dat de redactie van deze krant mijn korte woord van vier letters (synoniem voor Niezen) en begint met de vierde letter uit ons alfabet heeft aangepast. Leven we nu in een rechtsstaat dat we de vrijheid hebben om iets eerlijk te zeggen over een plaatselijke wanbestuurder of is hier ook al sprake van iemand die bij de redactie op het rode pluche zit en de regenteske macht naar zich toe trekt en de lezer monddood maakt?

henk zegt:

Joed mag wel zeggen strontzat. Nu dan zeg ik dat maar….
Overigens de redactie een fijne sinterklaasviering en ik hoop dat de “zak” van witte piet leeg blijft..

joed zegt:

Waar ik op doel binnen deze gemeente is de sterk afnemende sociale woningbouw dan wel de huurhuizen voor de midden-inkomens, (zijn er nl nauwelijks!), de groenvoorziening (de laatste jaren zijn er gigantisch veel bomen omgezaagd, het gedoe rond het gemeentehuis, veiligheid op straat is ver te zoeken, bijna niks voor de jeugd te vinden, het hele dorp Haren heeft géén politie in het dorp, het politiebureau is dicht in het weekend (!) het parkeerterrein bij de C1000, Anjerlaan-project, voetbal Oosterweg moet weg maar hockey mag blijven (????????), nog stééds geen oplossing voor de drukke spoorwegovergang aan de Middelhorst, Parkeerterrein weg bij het station omdat ook daar weer huizen/kantoren gebouwd moeten worden, ach er is heel wat aan de hand in ons Haren! En weer een frisse wind in de Harense politiek is helemaal niet verkeerd. Hiermee zeg ik helemaar niet dat ik die partij ga stemmen. Welnee, ik heb óok geen flauw idee wat in het programma komt te staan, maar ik sta altijd open voor nieuwe ideeën. Waarom niet ook alweer? Nee Joop: Ik ben absoluut niet dom maar sta ook open voor andere ideeën, in tegenstelling tot jij waarschijnlijk/ lijkt het. Ik vind overigens ook dat het woord K– Maro—–, weggehaald moet worden uit Joop zijn bericht. Hebben we hier een PVV-er te pakken? Volgens mij zijn net in Haren 41 jongeren (!!!!!!) opgepakt, waarvan geen één van Marokkaanse afkomst was Joop!

oosterhaar zegt:

Joed, ik raad je echt aan de verkiezingsprogramma’s van de 6 bestaande politieke partijen te lezen. Alle onderwerpen die jij aanroert, staan in deze programma’s.

Dat bepaalde zaken nog niet zijn gerealiseerd, heeft vooral te maken met:
1) je hebt een meerderheid in de raad nodig om iets voor elkaar te krijgen
2) bepaalde projecten duren nu eenmaal lang, vanwege proceduretijd en bezwaarmakers

Hier heb je Gezond Verstand Haren dus absoluut niet voor nodig. Ik denk zelfs dat ze het alleen maar lastiger maken om zaken voor elkaar te krijgen, omdat ze:
1) door zich af te zetten tegen alle andere partijen het nog moeilijker is in de raad een meerderheid te krijge. Zowel in een bedrijf als bij de overheid, moet je draagvlak krijgen voor een plan. Hiervoor is visie, verbindingskracht en senstiviteit nodig. GVH heb ik hier nog niet op kunnen betrappen.
2) Ze hebben absoluut geen visie op hoe je projecten sneller doorgevoerd krijgt. Het enige dat ze roepen is: “We willen de spreekbuis zijn van alle inwoners van Haren. Dat bij belangrijke besluiten, die een groot deel van de inwoners aangaan, eerst zorgen dat de mening van de inwoners is gepeild, alvorens het besluit te nemen.” (staat op hun website). Dit riep Groen Links in 2006 ook. En dat trok inderdaad kiezers aan. Dus slim van GVH dat ze dit noemen. Helaas is de werkelijkheid complexer en is meer diepgang nodig om werkelijk iets te kunnen veranderen…….

GVH voegt absoluut niets toe aan de Harense Politiek. Maar natuurlijk krijgen ze stemmen met deze PVV-stijl. Helaas prikken sommige mensen hier niet door heen. En hebben ze 4 jaar nodig om erachter te komen dat er iets meer komt kijken dan hard schreeuwen.

joed zegt:

Helaas, alle zaken die ik genoemd hebben stonden ook tijdens de vorige verkiezingen in het programma. Zo kunnen we natuurlijk eindeloos bezig blijven. Iedereen belooft wat, praat me niet over Groen Links, maar ook niet over de VVD en CDA. En wijzen net zo hard naar elkaar als ze erop aangesproken worden of naar derden. Tsja, en dan zitten we over 4, 8 en 12 jaar elkaar nog steeds voor de sokken te rijden. Ik heb GVH nog niet veel horen roepen dus géén idee wat ze wil. Ze moet wel opschieten, dunkt me. Punt 2 Oosterhaar, vind ik erg treffend: Geen visie hoe je projecten sneller doorgevoerd krijgt? Hoe lang duren mijn aangevoerde projecten inmiddels? Juist! Eindeloos moeten wachten op de C1000, jaren tegen een braakliggend terrein aangekeken, en ineens, áls het eindelijk gerealiseerd wordt, bedenkt men dat er iets met dat parkeerterrein moet gebeuren en kiest volledig voor een fout systeem!
Idem met Oosterhaar 2. Ik walg eprsoonlijk van de PVV en TON. Om hun denkwijzen en om de schreeuwlelijke stijl. Maar ik weet dus niet wat GVH wil, dus blijf vragend kijken en ga niet gelijk trappen.

Harry zegt:

deze partij is uit op geld, aandacht, macht, en denkt alleen maar aan zichzelf… ze kunnen wel zeggen dat ze luisteren naar de harenaars, maar zullen alleen maar met hun eigen ideeen aan de gang gaan, waar ze uiteindelijk zelf beter van zullen worden.

(slotpassage door redactie verwijderd, suggestief en respectloos)

joed zegt:

Harry. Wat een doemdenkerij nou toch!? Je weet het toch helemaal niet? Je suggereert een heleboel (“ze zullen we zeggen, maar zullen alleen maar…”) maar ervaringen hebben we toch niet met deze nieuwe partij? Waar ben je nu écht bang voor? Het merendeel van Haren is best wel slim en kunnen heus wel zelfstandig kiezen zonder jouw en anderen vervelende suggestieve opmerkingen (die een beetje kleinzielig en kinderachtig overkomen op mij) Vraagt D66 ook niet aldoor om op-en aanmerkingen en tips of suggesties? Alle gemeenten hebben bijna een plaatselijke partij toch? Hoera, heeft Haren er misschien ook wel eentje. So what?

oosterhaar zegt:

Joed: D66 legt inderdaad hun oor te luister bij burgers, verenigingen, stichtingen en bedrijven. En vervolgens vertalen ze dit en combineren ze dit met hun eigen sociaal-liberale visie om te komen tot een goed programma en goed doordacht beleid.

Tot dusver doet GVH niets anders dan ZEGGEN dat ze gaan luisteren. En is het nog maar zeer de vraag wat ze daar vervolgens mee gaan doen. Iedereen die het bestuur van GVH een beetje kent, weet dat ze het liefst naar zichzelf luisteren. En NIET naar elkaar, laat staan naar anderen.

En iedereen die ze nog een beetje beter kent, weet dat ze niet de kwaliteiten hebben om überhaupt hetgeen ze horen te vertalen naar een goede visie. Laat staan te combineren met hun eigen, niet aanwezige, visie. Daar komen de burgers van Haren snel genoeg achter. Hopelijk voor 3/3/10……

Met een lokale partij is niets mis. Als het wordt opgericht door mensen die het beste voor hebben met Haren. En niet door mensen die vooral ruzie maken, op eigen gewin uit zijn en zich laten leiden door rancune (Sloot vond dat ze voor 2010 te laag op de VVD-lijst was gezet en richt een eigen partij op. Stavast baalt dat het nieuwe gemeentehuis er toch komt en sluit zich aan (en vergeet daarbij dat de hele oppositie tegen was, maar helaas geen meerderheid had)). Het spijt me zeer, maar GVH voegt helemaal niets toe.

henk zegt:

Beste allemaal,

Leuk al die commentaren en reacties van jullie.Het bewijst maar eens temeer dat politiek bij het gewone volk leeft, omdat iedereen ermee te maken heeft. Alleen het voegt niets toe. We wisten het allemaal al wel.Maar wat nu echt noodzakelijk is, is dat het nieuwe denken over de inrichting van bestuur maar eens gestimuleerd en ontwikkeld moet worden. Onze parlementaire democratie is al een eeuwenoud bedenksel en we realiseren ons allemaal dat er met deze oude systemen van bestuursvormen, waarin de witte boorden het voor het zeggen hebben en het volk maar slaafs achter de kuddeleiders aanloopt,niets zal gaan veranderen. De top regeert en beschermt de top. Toch ook niet zo verwonderlijk met al die graaiers in de zorg, de declaraties in de politietop, de gouden handdrukken links en rechts om je heen en noem maar op. Het is verworden tot een vanzelfsprekende cultuur. Diep verankert in onze maatschappij. De regenten zitten waar ze zitten en zitten goed.En dan proberen ze met hun listig in elkaar gedraaide politiek goed onderbouwde punten uit hun partijprogramma het volk aan zich te binden. Zo zijn ze weer bij veel stemmers op hun partij verzekerd van een nieuwe machtsperiode. Beloften aan de kiezers uit het program worden logischerwijs aangepast. De scherpe tegenstellingen met andere partijen worden minder scherp. Loopt slaafs achter uw leider en volg behoedzaam…
Het gaat allemaal voor jullie veranderen. Geloof me.

johan zegt:

joop en henk; wat een schande dat jullie zo praten.
gvh zou voor jullie een goede leerschool kunnen zijn om een socialer leven te starten en niet alleen aan jezelf te denken en alles buiten jezelf om te discrimineren.
gvh luistert naar de mensen; jullie alleen naar jezelf

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.